güç kaynağı sorun?

sina-n

Üye
akadaşlar size bir sorum olacak belki sizin için küçük bir sorundur fakat ben baya kafaq yoruyorum sorum sudur ki;
ben bir guc kaynagı aldım vee 24-33 volt 4.2 a yazıo ustunde ben bundan mınumum ıstedıgım kadar az akım cekerım degıl mı yanı bu ıs bagladıgım yuk le ılgılı degıl mı ust lımıt te 4.2a oluyor değıl mı ??

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yükünüzün çalışma gerilimi kaynağınıza uyduktan sonra 4,2A yani nominal yük akımı ve altında bir yük bağlayabilirsiniz ancak düşük volatjda gerilim düşümü yüksek olur alıcıya giden kablo uzun olmamalı aksi taktirde kesitin muazzam derecede artması gerekir.

Son düzenleme:
sn teknıkadam ben bır plc aldım alet uzerınde ve katologda 24vdc 3a ıstedıgı yazıyor fakat ben bu guc kaynagını bagladıgım zaman hıc bır calısma belırtısı gostermedı ????
ve tabıkı bıde alt ve ust sınır gıbı bısey belırtmıs akım ıcın bunlar benım kafamı karıstırıyor
3a artı-eksı 0.5a oynasın ıstıyor

PLC'lerin A.C ve DC. beslemeli modellerine göre bağlantı şekli yukarıda belirttiğim gibi basittir.Bağlantıları yaparken güç kaynağınız enerjisiz olmalı.

önce paylaşımlarınız işçin teşekkur edeyim fakat sizin gönderdiğiniz şemanın biraz faklısı da bende var ama benım plc siemens 312c tipi ve şimdi hyanımda bakıyorumda
1. si toprak ucu gıbı bısı goremedım
2. si sadece 24vdc yazan ve L+ ve M yazan ıkı gırısı var
yardımlarınız ıcın cok tesekkur umarım bu gun calıstırım su plc ı:):):)

Güç kaynağınız yarım dalga doğrultma devreli olabilir mi? Bağlantıda hata yapabileceğinize ihtimal vermiyorum.

yaptığınız tüm yorumlar ve yardımlarınız için teşekkur ederim sorun connectorde cıktı :):):):)

Forum istatistikleri

Konular
129,207
Kullanıcılar
451,575
Son üye
ferhat5555

Yeni konular

Geri