Güc kaynagini elektrige taktim, toprakta elektrik var!

hmm.

Siemens Simatic S7 200 CPU 224 DC/DC/DC islemci var. Ona güc vermek istiyorumda :)

cpu1.jpg

cpu2.jpg

cpu3.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ben işletme ortamında kullanıyorum, topraklamamız çok çok iyi durumda. şunu da belirtmek isterim ki meslek hayatım oyunca kontrol kalemi kullanmadım ve tavsiye etmedim. mutlaka multumeter kullanılmalı. asla yanıltmaz.. cpu topraklamsını güç kaynagı topraklamasından alırım.

Ya PLC desenize, çok yaşa emi ... CPU deyince tahmin de ettim ama...

Evet multimetre sart da ben elektrikten kit birisiyim :) Makina bolumunde ogrendigimiz PLC programlama dersi üzerine, simdi kendi egitim setimi olusturup, ufak tefek endüstriyel deney uygulamalari yapayim istiyordum. Yetersiz ekipmanlarla bir seyler yapmaya calisiyorum.

tebrik ederim seni. denemelerine devam et. sıkıntılarında yazmaya da devam et. başarılar

Forum istatistikleri

Konular
129,312
Kullanıcılar
451,761
Son üye
trapcx

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri