Güneş enerjisinden elektrik üretim sistemi maliyeti ne kadar?

celalera

Üye
karlı satış fiyatı değil, maliyeti konusunda detaylı bilgi verebilir misiniz?

örneğin, 6 kwh'lik güneş takipli bir sistem için.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
50 watt solar 350 tl gerısını sız hesaplayın

10 yıl gibi bir vadede kendisini amorti ediyor deniliyor.

birim fiyatları hakkında kesin bilgim yok ancak şunları söyleyebilirim,
güneş sistemleri lisanslı ve lisansız başvurular için ölçüm tebliği ile ilgili ölçüm uygulama ve esasların nasıl yapılacağı 2012 ilk yarısında açıklanacak. tesisin geri ödemesi o tebliğdeki içeriklere göre hesaplanabilecek.
bir de imalat maliyetleri giderek düşüyor, devlet teşviği de uygun olursa iyi bir yatırım ürünü olabilir

Tabi ki kuracağınız sisteme bağlı ancak 10 yılda kendini amorti etmesi normalde istenmeyecek bir durumdur. Hedef en kötü ihtimalle sistemin 7-8 sene de kendini amorti edebilmesi olmalıdır

madman size katılıyorum, geri dönüşün daha erken olması için çalışmalar sürüyor, ancak birçok soru işareti konu var,
yatırımcı tarafında bir sonuç çıkmasını ümit ediyorum

Valla bu konuda güneydoğuda bu işi yapmak aklıma gelmemiş ti değil hani. Ama yeterli teknik donanıma sahip olmadığım gibi cesaret de yeterli değil sanırım.Fakat şu uygulama esasları bi açıklansın bakalım.O zaman belki tekrar düşünürüz.

Bence birikim olarak da cesaret olarak da bu işe girebilecek çok insan vardır şu anda, ancak devlet büyük teşvik yapmadıktan sonra yatırımın geri dönüşü çok uzuyor bu da ölü yatırım gibi bir şey oluyor. Ya devlet taşın altına bizzat elini sokar ya da büyük teşviklerle bu enerjinin kullanımının önünü açar

devlet bir takım lobilerin yanlış yönlendirmelerine karşı durmalıdır,
bu ülkenin doğal kaynaklarından tertemiz enerjileri üretmeye ve gelecek nesillere
temiz çevre bırakmaya özen gösterilmelidir. dediğiniz gibi beklentim teşviğin arttırılmasından yana,
birçok yatırımcı bekliyor.

bu sistem için anlaşılan 1-2 sene daha geçmesi gerekiyor....herşeyin ve maliyetlerin netleşmesiiçin

Forum istatistikleri

Konular
128,793
Kullanıcılar
450,881
Son üye
ogy26

Yeni konular

Geri