güneş paneli ile 150 led yakma

mhmtyazici

Üye
Merhaba arkadaşlar
bazı reklam panolarına 150 adet led yerleştirerek akşamları panoları aydınlatmak istiyorum bunuda akü ve güneş panelleri ile yapmak istiyorum bunun için gerekli malzemeler ve bu malzemeleri uygun fiyata nereden bulabilirim.. Güneş paneli aküleri şarj etmek için nasıl bir de vre yapmam gerekli ve akü seçimim kaç v kaç amper seçmeliyim ...teşekkürler

panolarin nerelerde olacaginida soylersen, yillik gunesli gunler ve yil icindeki gunesin pozisyonlarindan panolarin aci ve yonunude hesaplar, hazir bunlari yapmisken gidip yerinede monte ederiz, sende daha az yorulursun. (hemde okumak / arastirmak / dusunmek gibi faydasi olup olmadigi cok tartisilan konularla ugrasmamis olursun.).

Keske 5-6 gun vaktim olsaydida sana yardimci olabilseydim. Ama evde cocuklar ekmek bekler, calismak sart yani, is olmazsa as olmuyor.

Saka bir yana :

1- Ledlerin ozellikleri nedir , Yani: herbiri yandiginda kac amper yada volt ister.
2- Niye 150.
3- Ledler kac saat yanacak.
4- Geceleri sistem otomatik olarakmi yanmaya baslayacak?
5- vs

Yani gunes panellerinin ve akunun kapasitesi ne kadar olacak. Arka arkaya 5 gun hava kapali olurda akuler sarj etmezse kabulmu? vs

Sistemi hic degilse biraz daha dogru ve detayli belirtebilirsiniz, size fikir vermeye calisanlara kolaylik olsun diye.

Neyse yinede kolay gelsin,

- kontrol kalemini gunes panelleri ve aydinlatmada kullanilan ledler ile ilgili arastirdinizmi?
- Bulundugunuz yerdeki EML/enstitusune gidip kutuphanesinden faydalanmayi dusundunuzmu?
- Google kullanarak bu aradiklariniza cevap bulabileceginiz(hemde turkce) biliyormuydunuz?

Boylece daha teknik, ve direk sorular sorabilirsiniz. Ornegin, bi proje icin 600W gucunde gunes enerjisi panelli kullanmak istiyorum, bunlarla ilgili fiyat ve teknik bilgi nereden bulurum. Akuleri gunes enerjsi ile nasil sarj ederim. Akulerin zarar gormemesi icin, sarjlarinin bittiginde nasil anlar, kapatirim vb

Forum istatistikleri

Konular
129,210
Kullanıcılar
451,576
Son üye
economi_st

Yeni konular

Geri