Güneşten enerji elde etmede bir alternatif

ızmırde bu ısı yapan fırma ıle gecen hafta gorustum bır bağ evı ıcın lazımdı (tv,buzdolabı,aydınlatna ) malıyetı nekadar olur dıye uretım atolyelerıne gıttım boyle bır tesıs ıcın 12 bın ytl cıvarında olacagı soylendı sıstemden faydalanmak ıcın sadece gun ısıgı gormesının yeterlı olacagı soylendı .bıze sadece yaz donemı lazım oldugu ıcın fıyat yuksek geldı ısı jenaratorle cozduk.fırmanın ınternet adresı www.aysolar.com

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar bir alternatif te bu yöntem, Dünya rüzgar enerjisini tam anlamıyla kullanmadan, hepisinin kaynağı olan güneş ışığı ve ısısı ile enerji elde etme yollarına yönelecek. (Ne yazikki hala verimler çok düşük)

güneşin 1metre kareye 1,3kw enerji verdiği düşünülürse, buda farklı bir alternatif

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/termoelektrik-pdf.43600/

iyi paylaşımlar

Ekli dosyalar

• termoelektrik.pdf
    382.9 KB · Görüntüleme: 0

syn ism@il beyin gördüğüm kadarıyla stirling motorlar hakkında bilgisi var..sadece size maliyet açısından verimlilik açısından nasıl olur uygun olur mu diye sormuş.ben de bu sorunun cvbını hala merak ediyorum.bilgisi olan arkadaşlardan ricam hiç kıyaslama şansı bulduar mı acaba ya da kullanan bi arkadaş var mı.iyi günler

Sayın korkmaz_desıgn
Konu hakkında sıze bır sorum olacak.. bu motorların en yuksek devır sayısı 500 600 cıvarında.. eğer stırlıng motorun sonuna jenerator bağlayacak olursak ne tur bır jenerator bağlamalıyız..

Sayın korkmaz
Stırlıng motordan sonra bağlanacak jenerator hakında bılgı verırsenız sevınırım..

STIRLING ENGINE SOLAR POWER PARABOLIC MIRROR ELECTRIC GENERATOR bunun gibi bir parabolik solara bağlı olarak verimi daha fazla olduğunu biliyorum

ve burada onlarının veriminin %72 olduğu söyleniyor normal bir güneş panelinin verimi %15 civarı yanlış hatırlamıyorsam arada bir uçurum var

buradada daha büyükçe bir proje var ancak burada kullanılan ayna biraz farklılaştırılmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…