generatorler hakkında bılgı

haykiris06

Üye
generatorler hakkında tez , kaynak ,ders notu , staj defteri olan arkadas varsa yollarsa acıl lazım ...şimdiden tesekkurler mesajlarınızı beklıyorum

arkadslar generatorlerın kullanım amaclarını bı alt baslık halınde yazıcam yardımcı olursanız sevınırım

soyle bır metın buldum
Kesintisiz Güç Kaynakları (KGK) bağlı bulunduğu tüm elektrikli ve elektronik cihazlara tüm parazitlerden ve dalgalardan arındırılmış sabit genlikli gerilim sunan, elektrikli kesintilerinde bünyesindeki akü sistemlerini devreye sokarak kullanıcılara kesintisiz çalışma imkanı sağlayan cihazlardır.

Bilindiğinin aksine KGK sonsuz enerji kaynağı değildir. Elektrik kesintilerinde kullanıcının acil işlerini tamamlayarak cihazlarını güvenli bir şekilde kapatacak kadar süre tanıyan cihazlardır. Yani bir KGK jeneratör gibi sonsuz enerji sağlayamaz, zaten bu cihazlar birbirlerine rakip değil birbirlerini tamamlayan cihazlardır

burada kgk ne jenerator ne .. oncelıklı olarak kesıntısız calısma ımkanı saglar dıyor sonrada 2.paragrafta saglamaz dıyor ..

Kesintisiz güç kaynağı dediğin ups'tir.Ups ve generator'lerle ilgili bilgileri forumda veya emo'nun sayfasında araştırırsan detaylıca bulursun.Kolay gelsin.

ee 2 paragraf bırbırıyle çelişmiyor mu ? emonun sayfasına baktım ...cok karısık benım aradım generatorlerle ılgılı temel bılgıler .. kullanım amacları cesıtleri ozellıklerı aktıf reaktıf guc ayarı kontrol yontemlerı gıbı

:),Kesintisiz güç kaynağının temel amacını şöyle bir örnekle açıklayabilirim sana.Örneğin bilgisayarında bir çalışma yapıyorsun ve kaydetmedin.Elektrik kesildiği zaman pc de kapanacağından çalışmaların heba olacaktır.K.G.K'nın amacı da bu gibi durumlarda,işletmenin zarara uğramamasını sağlamak için,size belirli bir süre içinde yaptığınız işi güvenli bir şekilde sonlandırmanız için gerekli vakti sağlamaktır.Zaten oturup da düşünürsek kesintisiz güç kaynağı diye bir varlık yoktur,bu tür yanlış anlaşılmalar ingilizce terimlerin türkçeye çevrilmesinden dolayı kaynaklanır.Generatörlerle ilgili detaylı bilgilere üreticilerin sayfalarından ulaşabilirsin.

Örn: Aksa generatör
Teksan generatör
Genpower
vb. diye google da araştırırsan,üretici sayfaları karşına çıkar.

Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
129,177
Kullanıcılar
451,530
Son üye
grn zeki

Yeni konular

Geri