Ges motor sürücü frekans sıfırlanıp tekrar artma sorunu.

Arkadaşlar merhabalar.

Siemens Sinamics V20 tipi sürücüm start verdiğimde frekansı 52 kusurlara kadar geliyor ve daha sonra kısa süre içerisinde 0 değerine düşüyor. Kısa süre sonra tekrar yükselmeye başlıyor.

Karşılaştığım sonunun videosu ek'tedir.

Daha önce karşılaşan ve sebebini bilen arkadaşımız var mıdır ?

Video ekleyemediğim için, videoyu google drive ekleyip linkini koydum.

google drive hatanın video linki
https://drive.google.com/file/d/1424LJoaZdwyBGL_jramtRiuwE023URQu/view?usp=sharing

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motorun tahrik ettiği makınada, sıkışma ve dolayısı ıle , sürücünün ayarlanan akım ayarından fazla akım çekme oluyorsa, sürücü stopa dogru gıtmek , akım cekme normale dönuyorsa, tekrar frekans yukselmesi oluyor olabilir.
Süeücünü akım ayarları,sürücüü vemotor ayarlarııle uymlumudurBirde, ekrandan akım ayarlarını kontrol gözlemler ve vıdeo atabılırmısın.

Motorun tahrik ettiği makınada, sıkışma ve dolayısı ıle , sürücünün ayarlanan akım ayarından fazla akım çekme oluyorsa, sürücü stopa dogru gıtmek , akım cekme normale dönuyorsa, tekrar frekans yukselmesi oluyor olabilir.
Süeücünü akım ayarları,sürücüü vemotor ayarlarııle uymlumudurBirde, ekrandan akım ayarlarını kontrol gözlemler ve vıdeo atabılırmısın.
Sürücü ayarlarında problem olduğunu düşünmüyorum çünkü problemsiz 3 yıldır kullandığım bir sistem, ayarlarda hiç bir değişiklik yapmadım. Sürücünün güç verdiği makinada sıkışma olsa frekans 0 a düştükten sonra tekrar yükselmez diye tahmin ediyorum. Yİne de söylediğiniz her iki durumuda kontrol edeceğim, teşekkür ederim

Motor veya tahrık edılen makınada, enkodr, takometre gibi devir ölçüp,sürücüye durum bilgisi aktaran ölçüm cihazı varmı. Baglantı, kaplın vs, yuksek hızda kacırıyor olabilir..

Motor veya tahrık edılen makınada, enkodr, takometre gibi devir ölçüp,sürücüye durum bilgisi aktaran ölçüm cihazı varmı. Baglantı, kaplın vs, yuksek hızda kacırıyor olabilir..
Hayır hocam, ancak söylediklerinizi kontrol ettikten sonra daha detaylı bilgi vereceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,729
Kullanıcılar
450,782
Son üye
mjr

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri