hangi dili kullanmalı

cesur

Üye
Selamun aleykum.Arkadaşlar pic proglamlamaya yeni başladım asm. ile fakat forumda takip ettiğime göre asm.nin uygulamaları zor.pic basic ile öğrensemmi daha kolay olur.geçerli bi dil olsun istiyorum ne tavsiye edersiniz.Teşekkürler.

Çabuk ve basitçe birşeyler yapayım dersen, pbp..
İleride bu işi ciddi olarak ele almak gibi bir düşüncen varsa, ASM ve ANSI-C (PICC, IAR vb) dışında hiçbiri ile uğraşma.

ben pic programaya csc c diliyle basladım
asm ye göre kolay bir program
üstelik bazı yerlerde bu program kullanılıyo
kullanmanı tavsiye ederim ;)

fearlesshero arkadaşım bende csc c programlama dilini öğrenmek istiyorum nasıl öğrenebilirim ? yardımcı olursaN SeVİNİRİM

arkadaşlar ne derseniz deyin işin temeli asm den geçer asm yi öğrendikten sonra diğer dillere bakın çünkü asm bilirseniz karşılaşacağınız problemlere çözüm üretmeniz kolaylaşır bütün işlerinizi asm ile yapın demiyorum sadece öğrenin temel olsun pbp den başlarsanız fonksiyonların gazabına uğrarsınız
çünkü ince hesap gerektiren gecikmelerde yetersiz kalıyor..

Eğer hemen kısaca birşeyler yapayım basit fonksiyonlar olsun ve zamanlama kriterleri önemli değil dediğinizde en basit öğrenilecek dil PicBasic
Ama işe hakim olmak adına Assembly. Çok fonksiyonel hesaplamalar ile uğraşıyorsanız CCS tavsiye ediyorum.

ben asm ile basladım ama daha sonra bakktım ki ondan dha kolay ve kullanıslı olan ccs c yi gordum halen ccs c kullanıyorum guzel bir dşl ve co kullanıslı bana gore gelecegin 1 numaralı dili olacak senin de bu dille baslama nı tavsiye ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri