hava komprosoru

ugurlarola

Üye
hava komprasörü yaptım ama kazanı hava patlattı buna nasıl kesiçi koyarız bir buzdolabı motoru bir boş tüp kullandım basınç artınca nasıl motoru durdururuz yardım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Basınçlı kaplar ile ilgili ağır şartlar vardır.Bunların denetlenmesi yetkili kuruluşlarca yapılır.Biri yaralanırsa başınız ağrır.Yine de yapacağım diyorsanız standat ekipman basınç şalteridir.Tankın dayanma basıncından düşük herhangi bir değere ayarlarsınız.bu değere gelince motoru durdurur

Merhaba
Önce geçmiş olsun diyeyim.İnşaallah bir yaralanma falan olmamıştır.Drug-Şaltersiz(basınç kontrol ve ayar) bir kompresor yaptığınıza ve de tüpü patlattığınıza göre bu konu hakkında çok ta bilgi sahibi olmadığınızı gösteriyor.Önce basınçlı havayı nerede ve kaç atmosferlik bir basınç ile kullanacaksınız? Bu bilgiler ışığında size prensipleri yazar amatör olarak 1-1.5 Atü basıncında basit bir kompresor yaparsınız.Alidemir017 arkadaşın dediği gibi profesyonel olarak bu işlerle uğraşmak ağır şartları gerektirir.

basınc salteri kullanman gerekır ama oncelıkle kullandıgın tupun dayanımını olcmen gerekır.buda hesap kıtap ısı.kullandıgın tupu nerden bulduysan once kac bar a kadar dayanıklı ısını goruyormu onu ogren sonra araya bır basınc salteri .emnıyetı saglamazsan tupde patlar buzdalabı kompresorunde yanar.

Forum istatistikleri

Konular
128,907
Kullanıcılar
451,059
Son üye
landonor
Geri