hayatımla ılgılı bir düşünce...

ampera

Üye
ıyı gunler herkese belkı sıtemızle alakalı bır konu olmaya bılır ama ben sıteyı sevdıgın ıcın ve tecrube sahıbı abılerımızden dolayı acmaktan vazgecemıyecm..sımdı ben on lısans mezunuyum ( elektrık teknıkerı ) bılıyorsunuz onlısans mezunları acık ogretımden işletme -iktisat-kamu yonetımı bolumlerını secebılıyorlar.Şimdi ben ıktısat secmek ıstıyorum.sızce nasıl bır bolum yada hangı bolumu secmem daha ıyı olur. bazı arkadaslar neden 1 yıl calsııp dgs ye gırmıyorsun dıyecekler..Zaten elektrık teknıkeri olarak ozel bır sırkette calısıyrum.maaş ve iş durumun ıyı sektore gore kendı dusuncem hem calsıırım hem de lisns dıplomasına sahıp olurum .suanda aklımda bu dusunceler var tecrube sahıbı abılerımızden yardım ıstıyorum..

teknik bölüm mezunları aöf de işletme veya iktsat bölmünü secebiliriler dediğin gibi ve bazı dersleren muaf oluyorlar ve örnek ingilizce, matematik,türkçe

işletme bölümü için ilk sene hazılık sınıfı oluyorsun 4 tane dersin var genel muhasebe-genel işletme,iktisada giriş ve hukuk bu 4 dersten 2 sini gersen 3.sınıfa geçmeye hak kazanıyosun ama diğer kaldığın 2 dersden ise bütünleme ile verebilirsin 3.sınıfa gecince rahat edersin

3.sınıfda ise zannedersem 6 tane ders olucak vize ve finallerden den 50-50 alırsan gecersin
bulunduğunuz ildeki üniversitelerin myo larında dersler veriliyor akşam saat 18,00 den 22,00 a kadar 2şerlik dersler halinde isterseniz derslerine girerseniz veya yardımcı kitaplardan çalışırsınız gecmiş sınavda çıkmış soruları çözseniz bile 50- 50 alıp gecersiiz sorular tekrar niteliğinde kalarak gecseniz bile 1 sene fazlası oluyo :)

kafanıza takılan bi konu olursa sorun

bu tür açıkögretime geçişlerde bitirdikden sonra son alınan diploma geçerli diyorlar ? bir aslı varmıdır ?

Açıköğretime girmek kolaydır , çıkmak zordur.
Çalışmadan geçemezsiniz.

diploma konusunda tam bir bilgim yok yanlış bilgi vermek istemem

aöf girmek kolay evet çıkmakda sizin elinizde çalışdıkdan sonra olur tabi istiyorsanız..

dgs ile gidilen üniversitede çok kolay değildir ingizcelisi var difransiyel denklem dersi var ingilizce ders anlatan hoca var...vs.

tesekkurler arkadaslar benım bır arkadasım aof gıdıyor da onlısans dıplomasını kaybetmıyor..daha tecrubelı arkadaşlar varsa yardımcı olsun luften

sen başka ne bilgi istiyorsunki ? askerlik için diyosan eğer kanun değişmezse kısa dönem yaparsın

heralde bu kadar bılgı yeterlı ılgılen arkadaslara sonsuz tesekurler özellikle korkmaz_design ..saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,891
Kullanıcılar
451,033
Son üye
sivastopol

Yeni konular

Geri