Her derde deva röle

iki fazlı kondansatör ne ben onu anlıyamadım ilk defa sızden duyuyorum??

cogu makinalar 3 fazlı calışır ama malesef 2 fazla calışanıda var 1 fazlı oldugu gibi, haliyle trifaze kondanstöre 2 faz vermek zorunda kalıyoz reaktif yada kapasitif yememek için

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar açılan konunun dışına çıkıyourzzz:))

selamlar
uzun zamandır yazmıyorum yanlış anlayanlar oluyor diye neyse ben yorum yapayım yine
-elektropanın çalışma mantığını bilmiyorum ama gerçekten teknolojik ve güzel bir röle
-tense hassas ,hızlı ve raporlama yapan bir röle
-entes kullanımı kolay bir röle (ama eksileri var)
-erna fiyatına göre performansı iyi bir röle
ve son olarak allahtan abb nin her fazı ayrı kompanze eden modeli yok
evet bu sefer kael hakkında yorum yapmıyacağım zati gereğinden fazla yorum yaptım kullananlar zaten biliyorlar + ve - yönleri.Herkese iyi çalışmalar dilerim.

semih bey abb oyle bir çalışma yapsa silip supurur ortalıgı bunun sizde farkındasınız

abb nin böyle bir röle yapması için ülkemizde çalışma yapması lazım.şebekeden kaynaklanan bu kadar olumsuzluk ve sorun dünyanın hiç bir yerinde yoktur herhalde
Bazı şeyleri gözümüzde büyütmemeliyiz isteyen herkes imkanı varsa herşeyi yapabilir bence;yeterki bilgi, beceri ve para olsun.Ve inanın burdaki tüm röle üreticilerinin o kadar parası ve imkanı olsa emin olun çok daha iyisini yaparlar.

Kael semih arkadaşımıza katılıyorum. Inanın ülkemizdeki elektrik-elektronik malzeme üreticilerinin ekonomik düzeyi ABB kadar olsaydı, ABB'den daha mükemmel sonuçlar çıkarabilirlerdi. Ki yerli rölelerin çoğu ABB röleden daha ilerde oluşu bunun bir kanıtıdır.

Son düzenleme:
semih bey abb oyle bir çalışma yapsa silip supurur ortalıgı bunun sizde farkındasınız

olurmu öyle şey,madem ABB ,Elimsan'ı,Demitaş'ı,Federal'i,Kaleporselen'i,Best,Scneider,Legrand,Siemens,Moller,Altoel,Makel gibi yerli veya yabancı rakiplerini silip süpürse ya.
Ben buradan ,ülkemiz koşullarında harikalar yaratan,hangi firmada olursa olsun,amacı iyiye daha iyiye ulaşmak olan,mümtaz insanlarımızı tebrik ediyor,İşlerinde kolaylıklar diliyorum.
Sn.3elibrahim yaklaşımınızı kırıcı ve rencide edici buldum.

ben bu zamana kadar marka hususda m.g abb moller dışında çıkmadın ama birtek multimetreler hariç ondada entes beni yarı yoda hiç bırakmadı iyiyi yapıyorlarda biz mi kullanmıyoruz daha bugun bir trafo binasına yaptıgım havalandırmada yerli marka tercih etmiştim(ilk olarak daha oncekılerin hepsi ebm idi)aradan 2-2,5 ay geç geçti aspiratorler 2 gun ara ile puntalarından kırılıp trafonun tepesine duşmuz trafo indiksiyon ocagının trafosu agzındakı mal dondu ben işimi gucumu bırakıp gittim zaman kaybı mı desem adamın potasında donan mala mı acısam use ustelık satıcısıda diyoki siz buna çalışırken bişey soktunuz (pervanesine) ayıp dedim ayıp bizim iş kalitesiz mal goturmuyor bu konuda entes yeterince iyi hatta avrupalılardanda iyi iyi 7 den 77 yediye her urunu kullanıyorum keşke digerlerinde oyle yapsada onları kullansam

kimse kusura bakmasın daha düne kadar düzgün iş yapan röle yoktu daha dogrusu röleye güven yoktu mecbur abb rvt-yada prmt-14 kullanıyorduk basit güçler diilki 1600kva 2000 kva 2500kva kompanze ediyoruz hadi bakalım reaktif yediğinizi düşünün??? ama şimdi durum değişti şimdiki röleler güzel ve sorunsuz çalışıyorlar saygılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…