Herhangibi bir bilgisayar anakartını modifiye ederek küçültme

Çöp pc

Üye
pico itx anakartlar gibi düşünebilirsiniz
anakart üzerindeki chipset veri yollarını minimum düzeyde tutarak daha küçük bir yüzey alanına sığdırıcağız
usb çıkış sayılarını 2 ye düşürüp ses çıkışını dahili minik hoparlöre bağlayacağız vga hariç geri kalan bağlantı noktaları iptal veyahut hazırlanacak karttan çıkan pinler ile genişletme yuvasına takılacak
ram dahili olacakpin çıkışları yüzey tarafında olacak bu sayede yüzeye lehimleme yapılabilecek mobil cihazlardaki gibi
pcb a4 kağıt gibi değilde toplanınca küp misali olacak yüzeye sığmayacak kadar fazla veri yolu olursa küpün içinde küp gibi içerideki pcb aracılığı ile taşınacak
sığdırılabilirse merkez tarafta kalan boşluğa 2 tane 12v 27 amper pil ile uygun değerlere ait voltaj regültörü yerleştirilebilir diye düşünüyorum yahut dışardan besleme yapılabilir
işlemci slotunu tepeye yerleştirebiliriz diye umuyorum bios modlayarak xeon l5318 40 watt tdp değerindeki işlemci peliter aracılığı ile soğtulabilir diye umuyorum

bu çalışmadaki amaç
1:eldeki boş ve yahut usb yada tek ram slotu arızalı yada çürümeye yüz tutmuş anakartları işlevsel ve minimum boyuta getirmek
2:piyasadaki itx anakartların işlemci değiştirme opsiyonlu olanlarının yüksek fiyata sahip olup yerleşik olanların ise perfonmansının bihayli düşük olması

Forum istatistikleri

Konular
128,929
Kullanıcılar
451,100
Son üye
smtyzc

Yeni konular

Geri