Herkes elektrİkcİ olursa

suha37

Üye
bu gün bir olaya şahit oldum bir köylü vatandaş geldi bende ıs yerinde bulunuyordum
bir zil istedi... satıs yapan personel zili trafo ile test yaptı ve verdi sordu bunu kime taktıracaksın

oda bunu imama taktıracagım dedi ,,,o tesısat yapıyor dedı
bızde bır sey dıyemedık ve musterı gıttı .
3 gun sonra tekrar geldı zıl elinde ne oldu bu calısmadı dedı bız saglam vermıstık merak ettık sorduk imam taktı ama calıstıramadı.
zıl bozulmus tabıkı yenısını verdık
sımdı soralım koylerde yangın oluyor neymıs elektrık kontagı.
uzuluyorum
ama bırazda kızıyorum
ınsanlar kendı ıslerını yapsalar.
bu tesısatı yapanlar ya bır elektrık ısı yapanın yanında gormustur. calısmıs demıyorum bakın

faz notur al gotur sonucu bunlar oluyor.

daha nıce boyle ıs bılen ımam olayları anlatabılırım

bızlerde artık dıyanet ıslerınden personelı ıcın acıl ıs bıtırıcı personeli icin elektrık tesisatcılıgı kursu acsın nasılsa kendı ıslerını cok ıyı yapıyorlar ya vakıtlerıde var hem dıyanete de ek gelır olur
bu olay yalnızca ımamlar ıcın degıl arka cebıne pense tornavıdayı takan herkes ıcın
darılmayın sapkayı önümüze koyalım

daha nıce olay anlatabılırım saygılarımla

İmam işi bilmiyormuş.Zili önce okuyup, sonrada kuvvetlice üfleyecekti.
O zaman canavar gibi çalışırdı. ;D

Arkadaşlar siz mevlüt oku para verecem dediniz de imam mı gelmedi?Mevlüte çağırma,sünnetleri çalgılı çengili yap,namazı evde kıl camiye gitme.E napsın adam boş mu dursun
şaka bir yana suha arkadaşımız bence haklı.ben 9 volt pille elimi yaktığımı bilirim.Bizim iş tehlikeli.İnanın bazen yarım volt bile tehlikeli oluyor.Hele hele elektronik cihazlarda.
Tabii konu köy olunca onlar da haklı.Bahsettiğiniz köyün durumunu bilemem de,bizim memleketimizde kışın milyarlar versen taksi tutamayacağın köyler var.Ya da bazı köyler var ki taksi 40-50 liraya gidiyor.Adamcağaz zaten 10 kilo süt satıp ta para kazanacağım diye bakıyor.Eh imam efendinin de basit bir zili takmak elinden geliyorsa,mecbur yaptırıyor.
Forumda rüzgar enerjisi ile ilgili bir konu var.Bir arkadaşımız yazmış.Vatandaş köye elektrik gelmesi için çok defa resmi daire kapılarını aşındırmış.Bakmış gelen giden yok rüzgar trübünü kurmuş.sonra da kaçak elektrik üretmekten işlem yapılmış.Zili bırak köydeki trafo direğine bile köylü çıkıyor.Evet muhtar direğe çıkıp sigortayı değişmesin,doğru,çok tehlikeli.Çağırmış tedaşı.yollar 2 metre kar.Gelen giden değil,gelebilen gidebilen yok.direğe çıkmasın olur,peki siz söyleyin ne yapsın?
Bu arada bizim orada bir köye gitmiştim.Cennet parçası ama gel gör ki lost dizisindeki ada gibi.Ucra bir yer.Cumayı kılalım dedim.Hoca mimbere bi çıktı elinde kitapla.Heceleye heceleye okuyor.Sordum.Devlet köye imam yollamamış.Bırakın elektrikçiyi cami var imam yok,okul var öğretmen yok.Tarla var traktör yok.
o zaman forumdaki bu yazıyı okusaydım sorardım muhtara,' Muhtarım,bu köyde imam da yok,sizin zilleri kim bağlıyor?'

arkadaşım zilin kullanma kataloğu varmıydı dua ette adam seni kullanma katoloğu yoktu diye davacı olmasın yada trafosuz 220 volt'a bağlanmaz uyarısı yoktu dememiş arkadaşlar heryerde bu sorun var herkes işini yapsın diyoruz ama bunun yanında bizede iş düşüyor adama sordukmu acaba trafosu sağlammı dilse elektrik çarpar yakarsın imam iyilik etmeye çalışmış trafosuda bozukmuş ne yaps ın

Konunun dışına çıkacam ama, sn.seha_elektrik acaba amerikada mı yaşıyorsunuz?Ne tazminatı .Keşke olsa da bizde olmuyor ki böyle hak aramalar.
Tabii ki dediğiniz gibi mahkemelik olunursa da muhtemelen Türkiye'de satılan çoğu zilin patenti,üretim izni, tse si vesairesi olmadığından satan da üreten de baya ter döker kanaatindeyim.
İmam çarpılırsa demişsiniz.Ölürse çağırırız bir elektrikçi , defneder cenazesini

arkadaşım avrupada çocuk arabası yapan bir firmaya üzerinde katlarken çocuğu çıkartınız uyarısı yok diye tazminat ödenmesine karar verilmiş biliyormuyudnuz ee bizde avrupaya özenmiyormuyu bende zile kullanma talimatı istemişim çokmu yada yetkili elktriçiye monte ettiriniz gibi uyarı etiketi ) napsın köylü elektrikçiyi alacak köye götürecek kaça malolur imamın elektirkçiliğine karşıyım tabi ama malum dediğiniz gibi burası amerika diilki ve kişilerin gelirdüzeyi malum okadar yardımdan sonra bırakı imadabirtane zil taksınben zili takan imamdan çok zili bedava değişen elektrikçiye kızıyorum yeniden alki parasını birdaha immlara iş yaptırmasın haftaya arkadaş yazar ikinzi zilde bouldu bu seferde çoban taktı diye

elektrik işini elektrikçi yapar kural budur

alın o zaman benden birtane:
yaklaşık 15 gün önce elektrikçi elemanlarımdan biri işten ayrıldı.ben yerine azbuçuk kumandadan anlayacak bir eleman ararken sayın müdürüm tuttu yerine mekanikçi aldı.bahane hazır elektrikçi mekanikçi herkes aynı işi yapacakmış.gülermisin ağlarmısın.

Sakın müdüründe iman olmasın)))))) Bizde hastalıktır herkesin yaptıgı iş bize basit ve gereksiz gelir.
Aslında imkan verilse hepsinden iyi yaparız))
Kahveye girin başım agrıyor deyin en az 10 kişi hap önerecektir)))))Hepside kendisinin önerisini mucize ilaç diye anlatacaktır.........Ah biz türkler ahhhh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…