hlv-pc 10600d3/8g ram sorunu

korsan86

Üye
Herkeze selam pc sistemimde intel dp55wb anakart mevcut ve bugun hlv-pc 10600d3/8g ram aldım ama taktığım zaman sistemde uyarı veriyor. Neden olabilir bana acil yardım lütfen !!!

Herkeze selam pc sistemimde intel dp55wb anakart mevcut ve bugun hlv-pc 10600d3/8g ram aldım ama taktığım zaman sistemde uyarı veriyor. Neden olabilir bana acil yardım lütfen !!!
Anakartınız maksimum 16 GB bellek destekliyor ve 4 ram slotu var. Bu da slot başına 4 GB'a tekabul ediyor. Aldığınız ram 8 GB, sorun bundan olabilir.

Anakartınız maksimum 16 GB bellek destekliyor ve 4 ram slotu var. Bu da slot başına 4 GB'a tekabul ediyor. Aldığınız ram 8 GB, sorun bundan olabilir.

teşekkür ederim bir sorum daha var ne yapmam gerekir sistemi 2010 yılında aldım ve duyduğuma göre yeni bir sistem değişikliği olmuş anakart alırsam cihazımda olan işlemcinin yeni anakarta olmayabileceğini söylediler bunu nasıl anlarım??

teşekkür ederim bir sorum daha var ne yapmam gerekir sistemi 2010 yılında aldım ve duyduğuma göre yeni bir sistem değişikliği olmuş anakart alırsam cihazımda olan işlemcinin yeni anakarta olmayabileceğini söylediler bunu nasıl anlarım??

Kullandığınız anakart 1156 pin. İntel'in yeni çıkardığı soket 1150 pin, anakart değişikliğinde mecbur işlemci de değişecek.
Bence böyle bir değişikliğe gerek de yok. Oyun oynarken 3 Ghz bir işlemci iş görür ki kullandığınız işlemci Core i3 veya i5 serisinden yani problem olmaz. Tek parça 8 GB yerine 2 tane 4 GB ram alarak upgrade yapabilirsiniz. Oyun için asıl ekran kartının güncel olmasıdır.
Nasıl anlarsınıza gelince internette cpu-z, gpu-z, everest gibi sistem hakkında bilgi veren yazılımlar mevcut bunlardan yararlanabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,907
Kullanıcılar
451,063
Son üye
ebilgo

Yeni konular

Geri