iki tedaş aboneliği ve 1 jeneratör beslemesi yapabilirmiyiz?

gyggy

Üye
Başlık tuhaf olduysa kusura bakmayın....

Ayrı ayrı TEDAŞ abonesi olan iki işletmeyi tek jeneratör ile otomatik olarak nasıl besleyebiliriz?

Bu konuda biraz zorlandım... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
otomatik jeneratör mü olacak? herhangi birinden referans alırsın o şebekede elektrik kesilince jeneratör ikisini de besler bu şekilde bir jeneratör var çalışan gördüğüm ama tam olarak istediğin bu mu?

iki abonelikte de elektrik kesilirse sorun yok... ama referans almadığım yerde elektrik kesilmezse nasıl yaparız...

Arkadaşım iki abonedende referans alabilirsin ayrı ayrı daha sonrada Şebeke üzerinden kontaktörler abone girişlerine bağlarsan kapalı kontaklarından da enerji kesildiğinde o daireyi besleyecek kontaktarü enerjilersin...

İki noktaya da transfer panosu koyarak, hangisi kesikse ona jeneratör enerjisi verilmesi sağlanabilir.O kadar da zor değil.Sonuçta paralel bir devre olacak.Transfer panolarında mekanik kilit yanı sıra jeneratör için dağıtım şirketiyle yasal işlemler de gerekecektir

arkadaşalar lütfen yanlış biliyorsam düzeltin amja jeneratörde tek referans girişi var diye biliyorum yani kontrol paneline tek girşi yapabiliyorsun. burada da şu şekilde bir çözüm aklıma geldi 2 adet transfer panosu yaparsın şebekeleri de bir karşılaştırma devresine sokarsın her hangi biri kesilmişse jeneratöre start veriri transfer panolarında jeneratör kontaktörünün referansını oradaki şebekeden alırsın sadece elekritik kesik olan yeri besler. Bu şekilde bir sistem yapılabilir diye düşünüyorum

bu konuyu daha önce cevapladım hatta 3 defa cevapladım ne nasıl yapılır sanırım formu okumuyoruz yada araştırmıyoruz yada güvenmiyoruz
okursanız orada her türlü açıklma var

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Geri