Image to gcode

Kuşlardan duyduğuma göre fektrik HasPire nin 4.510 versiyonu varmışş :

@ramerturk kardeşim gcode değil diye kızmıştı bana .
Aslında başka başlık için hazırladım ama burada da bulunsun :

Son düzenleme:
Kızmamıştım sade ufak bi hatırlatmaydı benimkisi...
Valla eline sağlık KAZIMUGUR abi dahada kimsenin bahanesi olamaz Resimden nasıl G-code alınır diye...

Aslında vectric de devam edilip iş bitirilebilirdi.
Aradakilere dikkatli bakanlar için yöntemlerin çok olduğunu göstermek istedim.

Ayrıca " raster araçları " adlı paket de benzeri işi yapabilen programlar var , internetten bulunabilir.

Özet :
Olay iki kademede değerlendirmeli.
Resim önce vektör e dönüştürülmeli sonra gcode elde edilmeli.
Seçenekler artmış olur.

print2cad 70mb ,bu tipte bir yazılıma göre baya boyutluymuş.2015i çıkmış, biraz karıştıralım bakalım neler verecek.gerçi trialinden pek birşey beklememek lazım ya.

.. trialinden pek birşey beklememek lazım ya.

2014 ün vitaminlisinden var ama dediğin gibi mesela vectiriklerin ya da artcam in yaptığını yapamıyor.
Hesaplı lisanslı çözüm için belki.
Mesela magic tracer yapılan ayarları hemen gösterdiği için uygun olabilir.
Mahmut hocamın dediği gibi autocad severler için eklentiler var , adobeciler için photoshop ve akrabaları iyidir.
Mastercam in art modülü baya baya iyi.
Ama menülerini bu işler için özelleştirmiş yazılımların başında artcam var ve onun en başarılı kopyacısı vectric serileri...
Bütün bunlar denenebilecek yazılımlar.
Her birinin daha başarılı olduğu yönler var.
Ona göre yani işinize göre değerlendirin.

Bu vesile ile , boş vakitlerinizde , konu başlığı benim ilgi alanım değil deyip atlamadan forumdaki yazıları okuyun .
Aralarda adı geçen yazılımları makroları önerileri markaları ....vs aklınıza yazın , daha iyisi ( akıl not defteri değildir ) bir yerlere kaydedin ezberlemeniz gerekmez , lazım olduğunda tırmalamayın.
Gerçi tırmıkları gördükçe keyifleniyorum ama olsun .
Burada senelerdir güzel birikimler oldu.
Her biri bir değer .
Değer çünkü deneme yanılma ile tırmalamak yerine hem vakitten hem paradan kar etmek mümkün.
Yok ben tırnaklarımı bileyeceğim diyenler bir ağaç bulsun daha çok eğlenirler .
Ben eğlencemden feragat edebilirim sizler için.

@ramerturk , X to X ( x ler sana kalmış ) .

" Ne alırsan bedava " cıdan buldum , çokkilodolarcılardan daha iyi , hatta gördüklerimin en iyisi .

Son düzenleme:
@ramerturk , X to X ( x ler sana kalmış ) .

" Ne alırsan bedava " cıdan buldum , çokkilodolarcılardan daha iyi , hatta gördüklerimin en iyisi .

[video=youtube;Ly4Le8lCt5o]http://www.youtube.com/watch?v=Ly4Le8lCt5o[/video]

Gerçekten güzel çizgilerin akıcılığı da süper... Bide G-code vereymiş iyiymiş...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…