indesit w83t

clayst

Üye
???Arkadaşlar indesit w83t çamaşır makinem var.yaklaşık 4 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Fakat son 1 aydır makinede sıkma esnasında ayakları ayarlı olduğu halde aşırı sarsıntı var ve su boşaltırken acayip bir motor sürtme sesi geliyor. Bu güne kadar hiç kireç önleyici kullanmadım. Sorun nereden olabilir ve nasıl giderebilirim detaylı bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkürler... ???

clayst indesit 83 ler plastik kazan dır sizin rulman arızası var kasnagınızda plastik kazana sürtme yapmış bilinçlibir tamirci rulmanlarını söküp taka bilir yok ben yapayım diyorsan bildir bir iki küçük tüyo vereyim maliyeti düşürürsün motor sürtme sesi diye pompa dan bahetmişsiniz filtresi dolu olabilir boşaltın manyetik pompalar 4yıl ömürlüdür oligleri su kacırıp mıknatıslanmayı sıfırlar bahsettiginiz sesin cıkmasına sebeb olur Kireç önleyici kullanmak veya kullanmamak tüketicinin secimididir ama kulanılırsa iyi olur (Tamamen şahsi düşüncemdir) pahalı , marka ,deterjanlı kirec önleyiciler degil mesela limon taşını ufalıyarak topluca aldıgınız deterjana 1Kg/75 gr eklerseniz kendi pahalı markanızı üretmiş olursunuz ,veya her camaşıra 3 corba kaşıgı kostik ilave ederek hem az deterjan kulanmış olursunuz hemde biraz cevreci olursunuz

??? Peki pompa filtresini boşaltın demişiniz nasıl yaparım bunu dışarıdan boşaltma yeri yok. Yukarıda anlattığım arızayı piyasada en fazla kaça tamir ettirebilirim? Pahalıya gelecekse yeni makine almak istiyorum çünkü. ???

pompa filitresi alt tekmeligin içindedir makinayı az geri yaslayıp en alt taki boydan boya olan plastigi kendinize cekin siyah renkli kapagı saat istikametinin tersine dogru cevirin bayagı define cıka bilir makinanın onarım bedelleri yapan ustaların insiyatifine veya yetkili servisin liste lerine baglıdır ama illa bir rakkam telafuz et dersen 50-100 arası fiatlar duyacaksınız
NOT hangi ilimizde oturuyorsunuz ?

??? Altta gri bir pompa motoru var.Onun çıkışından dışarı su atan gri spiral boru var. Üst kazandan gelen pompaya giren, kalın bir siyah hortum var. Birde çok ince bir hortum makinenin üstüne doğru gidiyor. Ben hangisini söküp temizleyeceğim. Pompayıda sökeyim mi? Bu arada Muğla'da ikamet ediyorum. ???

gri renkli hortumların girdigi malzemenin ön tarafta 7 cm capında kapak var onu gevşetin ve içinde kileri temizleyin , makinanızın icinden ugraşmayın . ön en altta 3 parmak geişliginde boydan boya plastik parcayı cekerek cıkarın gri malzemeye makinanın ön cephesinden ulaşmaya calışın kolay gelsin .. İZMİRDE olsaydın yardımcı olurdum

arkadaşlar bir konuda yardımınızı bekliyorum.

indesit w83t marka çamaşır makinesini 4 yıldır kullanıyorum.
ancak son 10 gündür arıza vemeye başladı.

program düğmelerinden herhangi birini seçip makine yıkamaya başladıktan sonra saatlerce yıkamasına rağmen program düğmesi ilerlemiyor.bunun sonucunda manuel olarak su boşaltma ve sıkma işlemini yapmak zorunda kalıyoruz.boşaltma pompasını açıp kontrol ettim oradada herhangi bir şey çıkmadı.
ne yapmam gerekir.bu arıza tamiri pahalımıdır.sizce tamir mi ettirmem daha mantıklı yoksa yeni makine almammı?
yardımınız için şimdiden teşekkürler.

plastik kazanın rulmanları değiştirilebiliyor demişsiniz bu ne kadar sağlıklı oluyor acaba birde w 83 t nin rulmanlarının numaraları kaçtır keçesi nasıldır alırken nasıl istemeliyiz...

Forum istatistikleri

Konular
129,062
Kullanıcılar
451,333
Son üye
Buderusss

Yeni konular

Geri