Intouch Yardim!

Mrb. arkadaşlar benim ıntouch Scada programı hakkında bir sorum var. mesela ıntouch ta bir tank gösterimi var ben bu tankın üzerini tıkladığımda bir popup windows screeni gelsin aynı tanka bir daha tıkladığımda bu popup windows screeni tekrar kaybolsun. bunu touch linkte pushbutton kısmının action scripinte yapmaya çalışıyorum ama başaramadım. bu action screep programını nasıl yapabilirim. yardımlarınız için teşekkür ederim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
mrb lar tankın uzerine cift tıklayarak gelen menuden touch push buton menusunden discretevalue den mo isimli (ornek) mem discrate kontak acalım (yani sanal kontak acalım) bunuda togge yapalım. daha sonra maker menusu den specialdan,scripts,application scripts içine girerek condition type while runnig e getirerek yanına sayısal bir deger girelim orn 2 aplication kısmanada
IF m0==1 THEN Show ''pencerenin ismi''; ELSE Hide ''pencerenin ismi''; ENDIF; YAZARAK KONTROL EDELİM VALİDATE ile. ben bunu calştırdım. kolay gelsin iyi calişmalar.(AYIRMA İŞARETI CİFT CENTİKLİ OLACAK BEN KLAVYADEN BUNU CIKARAMADIM DEMO LARDAN KOPYALIYARAK BURAYA YAPISTIRDIM TEK CENTİKLE CALIŞMIYOR)
ARS

Pop-up pencereyi ayrıca yap. Tank şekline touch pushbutton kısmından show window kısmını işaretler. Ordan o pop-up ı seç. OK le. Pop up a bir çıkış butonu koy, onada touch push button kısmından hide window u işaretle, orda da aynı pop-up seç, ok le...

Forum istatistikleri

Konular
129,300
Kullanıcılar
451,738
Son üye
ahmet Bükel

Yeni konular

Geri