IR Kumanda Engelleyici jammer mükemmel çalışma

.doc ta bende hata alıyorum dönüştüremiyor falan bişeyler diyor

Sanırım 2009 ofis kullanıyorsunuz, 2007 açmıyor malesef :S

Bu videoda devre kumandanın içine monte ediliyor.İçini açtıktan sonra,ır ledlerin bir bacağını kesip,etkisiz hale getirmek daha kolay değil mi?Eğer devre bir anahtarla çalışıyorsa,anahtara ledin bacağını bağlarım,olur biter.

dediğinize katılmamak mümkün değil sizinki daha ucuza geliyor:) ama arkadaşın sanatına da saygı duyuyorum ellerine sağlık keşke dışarıdan hiç bir bağlantı yapılmadan frekans bozsaydı...
başarılı çalışmalar...

Bu videoda devre kumandanın içine monte ediliyor.İçini açtıktan sonra,ır ledlerin bir bacağını kesip,etkisiz hale getirmek daha kolay değil mi?Eğer devre bir anahtarla çalışıyorsa,anahtara ledin bacağını bağlarım,olur biter.

kesinlikle katılıyorum...

tam olarak anlayamadım kusura bakmayın. şimdi bu devreyi kumandaya bağlayarakmı çalıştırmak gerekiyor yoksa uzaktan sadece devreye 9v verdiğimizde kumandanın sinyalini mu bozuyor. bilen biri tam olarak cevaplarsa sevinirim eğer 9v verdiğimizde direk kumandanın sinyalini bozabiliyorsa ödev olarak yapacamda. tşkler.

Microsoft Office 2007 kurulu olan sistemde dosyayı açabilirsiniz,Fakat diğer yazılanların konu ile alakası olmadığını düşünüyorum... Saygılarla

bende hata alıyom pdf varmı

Arkadaşlar PDF Formatına gerek yok ben size devrenin şemasının linkini ve fotoğrafının Linki aşağıdadır.Yardımcı olabildi isem ne mutlu.Kolay gelsin diyorum..

YeniResim8934jd34.png

devre üzerinde 1ok trimpot ile kumandanıza göre ayarlama yapıyorsunuz>>

Parça Listesi
1. Delikli Plaket
2. (1 Adet) 10k Trimpot
3. (1Adet) 555 Timer Entegre
4. (4Adet) 470ohm, 1k, 560ohm Direnç
5. (2Adet) 1N4148 Diyot
6. (1Adet) BC557 Transistör
7. (2)Adet Infrared LED
8. (2Adet) 10nf Kondansatör
9. (1Adet) 9 volt pil