JENARATÖR İLE İLGİLİ

acemi42

Üye
Herkese hayırlı günler ,hayırlı mesailer arkadaşlar sizin gibi bilgili arkadaşlardan öğrenmek istediğim bazı konular var yardımcı olursanız sevinirim:
800 kva müstakil trafomuz var iç ihtiyaç gücümüz 540 - 550 kw. projesinde 300 kva jenaratör gözüküyor.acaba 300 kva lık jen.fazlamı ?
ikinciside hangi jenaratörü önerirsiniz.
yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler... saygılarımla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
talep edilen güc 550 kw ise trafo secımın 687.5 kva olmalı
jeneratör tavsiyesi genelde tesise göre sunulur bir enjeksiyon fabrikası yada bir tekstil fabrikasının kullanacak oldugu jeneratör aynı olamaz eger ilgilenirseniz size yardımcı olabılırım

KON-SEN MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ.

İfadenize göre,jeneratörünüz küçük bile seçilmiş.Yerli firma olarak AKSA,yabancı olarak
CATERPILLER veya MİTSUBİSHİ tavsiye ederim.

biz 700kva- 560 kw lık cat c18 kullanıyoruz. 7/24 çalışır durumda tık demedi tavsiye edilir. anlatığınıza göre gücünüz yüksek. 700 kvalık bir jeneratör tam güçte karşılar ihtiyacınızı. Ve çabuk deformasyon oluşur jeneratörde arızalara sebebiyet verebilir. 700kva dan biraz daha yüksek güçte seçimde fayda var. 300 kva jen çok çok düşük sistemenize.
caterpiller 3412 uygun sisteminize

Son düzenleme:
Herkese hayırlı günler ,hayırlı mesailer arkadaşlar sizin gibi bilgili arkadaşlardan öğrenmek istediğim bazı konular var yardımcı olursanız sevinirim:
800 kva müstakil trafomuz var iç ihtiyaç gücümüz 540 - 550 kw. projesinde 300 kva jenaratör gözüküyor.acaba 300 kva lık jen.fazlamı ?
ikinciside hangi jenaratörü önerirsiniz.
yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler... saygılarımla

jeneratör gücü yüke göre epey düşük kolon şemasında projesinde böyle diyorsanız tek ihtimal kalıyor geriye;
Bu tesiste Şebeke-jeneratör yük ayrımı var şebeke ile 1/1 besleme değil yani.Tesisat projesini inceleyiniz...

jeneratör seçimi öyle yapılmaz arkadaşım
bakarsın yükün kaç amper neleri çalıştıracaksın ona göre seçersin
mesele trafo yada kurulu güç değil
senin acil olarak besleyeceğin yükler onlar kaç kva ise jeneratörü ona göre seçersin
2 adet lamba besleyeceksen acil enerji olarak 1 kva yeter
2ups çalıştırmasını düşünüyorsan elektrik kesintilerinde 20 kva yeter
tüm fabrikayı çalıştırmak istiyorsan 500 kva yetmeyebilir

bunlar afaki konuşmalar
bize diyeceksinki 1 fırınmım var gücü şu kadar 200 lamba 4 fan bilmem ne ne lazımsa ona göre seçeceğiz

göründüğü kadarıyla acil yükler bir barada toplanmış ve jeneratör bu barayı destekleyecek
ama bilmediğimiz bu barada ne tür yükler vardır demeraj (ilk kalkınma akımı ) nedir .yükün karekteristiği nedir (kapasitif endüktif omik ) bu bilgileri verirseniz sanırım daha faydalı olur

jeneratörden beslemeyi düşündüğünüz acil yüklerinizizn miktar ve karekteristiği olandır önemli olan geri söyleyeceğimiz her şey afaki ucu bucağı açık konuşmalardan başka bişi değildir

ha buradan marka belirtmeyi uygun görmüyorum her jeneratörün her motorunun kedine özel avantaj ve dez avantajları var bunu polemik konusu yapmaya gerek yok
kimi ilk adımı yüksek alır ama çok yakar pahalıdır
kimi ilk adımı yüzde elliyi geçmez ama uzun ömrülü sağlamdır
kimi çin malıdır kötürüdr ya çalışır yaçalışmaz
kimi çin malıdır ama iyisidir tık demez
kimi çok süperdir ama servisi burnunuzdan fitir fitir getirir ölseniz daha iyi
herşey bir faktör herşeyi en baştanb konuşmak lazım :)

arkadaşlar mesajlarınız için teşekkürler ; galiba ben bilgileri yetersiz verdim; burası bir OKUL proje gücü 550 kw fakat şu anda çektiğimiz akımlar R:30 A --- S:15 A ---T : 15 A Yani bir fabrika değil burası şu anda okul %50-60 kapasite ile çalışıyor . Kurulu gücü projede 550 KW Talep gücü : %50 olarak gösterilmiş ve projede 300 kva lık jenaratör konulmuş.Şimdi benim sıkıntım şu projede 300 kva ama bu bana çok fazla geliyor sizinde görüşlerinizi almak istedim.şimdiden teşekkür ederim .saygılarımla

550 kw lık nasıl bir okul ? Meslek Yüksek Okul binaları bile 100-160 kva iken,550 kw lık bir
okulu gerçekten çok merak ettim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri