Jenaratör periyodik kontrolde otomatik transfer zorunlu hale mi geldi

jes

Katılımcı Üye
Merhabalar jenerator periyodik kontrolünde tesiste otomatik transfer panosu olma zorunluluğu gibi bi gelişme oldu mu, normalde geçen denetim bu sefer otomatik transfer panosu olmamasından kaynaklı kaldı. Firmadan mı kaynaklı yoksa kanunda bir değişiklik mi oldu acaba ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Jeneratörler için,normal proje dışında ayrıca proje tasdik zorunluluğu vardır.Tedarikçi kuruluş, proje tasdiki için,mekanik ve elektriki kilitli transfer şalter sistemi kurulmasını istemektedir.Bu,asgari 20-25 yıllık uygulamadır.Bu zorunluluk,10 kva üstü için geçerlidir.

Ekli dosyalar

• BAŞVURU İÇERİĞİ.pdf
    241.6 KB · Görüntüleme: 1
  • İMDAT GRUPLARI VE ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN KURACAKLARI ELEKTRİK TÜKETİM TESİSLERİ İZİN BELGELERİNİN V...pdf
    59.3 KB · Görüntüleme: 1
  • JENERATÖR PRODESÜRÜ.pdf
    982.1 KB · Görüntüleme: 2
  • RUHSAT YÖNETMELİĞİ.pdf
    31.5 KB · Görüntüleme: 2
  • MENDERES YAZI.pdf
    125.3 KB · Görüntüleme: 1
Jeneratörler için,normal proje dışında ayrıca proje tasdik zorunluluğu vardır.Tedarikçi kuruluş, proje tasdiki için,mekanik ve elektriki kilitli transfer şalter sistemi kurulmasını istemektedir.Bu,asgari 20-25 yıllık uygulamadır.Bu zorunluluk,10 kva üstü için geçerlidir.
Doğrudur, son 1.5 senelik periyotta jeneratör periyodik kontrol kanunlarında bir değişim oldu mu onu merak ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,780
Kullanıcılar
450,870
Son üye
kullanıcı-

Yeni konular

Geri