Jenaratörde led ampül titreyerek yanıyor.

Emreakc

Üye
Herkese merhaba. Dükkan için 1kw einhell marka jenaratör aldım. Deneme amaçlı 4w heka marka rustik led ampül yaktım. Işık titreyerek yanıyor. Bunun sebebi sizce nedir dostlar? Şimdiden teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hocam jenaretör mü değiştimek gerekir. Diğer bir konuda bu ampülletden 30 adet var. Bağlamaya da korkuyorum patlar diye. Malum 1000 tl oluyor hepsi

Yakıt ayar imkanı varsa,biraz artırarak vol-
tajı kontrol ederek ! devir sayısını artırma-
yı deneyin.Voltaj yükselmediği ve titreme-
nin sizi rahatsız etmediği sürece sorun yok.Ancak,sürekli olarak kafanızı meşgul
edecekse,değiştirmekte yarar var.

Kare tavan ledi denedim sanırım 25wat. Bunda herhangi bir titreme yapmadı. Sadece rustik ampülde yapıyor.

Kare tavan ledi denedim sanırım 25wat. Bunda herhangi bir titreme yapmadı. Sadece rustik ampülde yapıyor.
güzel insan, her ilaç her hastaya aynı etkiyi veya yan etkiyi yapmayabilir. senin jeneratör TSE 50 Hz de çalışıyordur. şüphen varsa ölçtür. çinli amcalar 50-60 Hz imalat yapıyorlar senin rustik 60 Hz olabilir. pire için yorgan yakmayalım en iyi verimi nerede alıyorsak orada kullanalım. ne jeneratörün kötü diyelim ne de senin rustik kötü yada çok iyi. şimdi bu karda kışta cep delik cepken delik, jeneratörün sana yetiyorsa rustik amcayı kullanma olsun gitsin.

Usta fotoğraf stüdyosunda elektrik kesildiğindr kullanmak için aldım. 6 tane kare led ve 30 rustik var. Hepsi dekorun parçası kullanmak zorundayım. Titremesi aslında çok rahatsız etmiyor beni. Benim çekincem ampüle zarar veririr miyim noktasında?
Teşekkürler

"zarar verir miyim?" noktası çok zor bir soru. ne ben oradayım ölçüm yapabiliyorum (ben yetkin kişi) ne de sen ölçüm yapıp ve bizlere kullandığın rustiklerin bilgisini veriyorsun. şimdi hiç bir zararı olmaz diyeceğim uzun vadede veya kısa vadede ne olur bilmiyorum ki. buradan da kimsenin bileceğini zannetmiyorum. yani ne diyebilirim ki ?

Rustik ledler basit SMPS beslemeli ise ve güç kaynağında regülasyon yok ise titreme normaldir.
Rustik ledlerin içerisindeki led PSU yu regüleli lineer PSU yapabilirseniz sorun düzelir.

Rustik ledler basit SMPS beslemeli ise ve güç kaynağında regülasyon yok ise titreme normaldir.
Rustik ledlerin içerisindeki led PSU yu regüleli lineer PSU yapabilirseniz sorun düzelir.
O nasıl yapılır usta? Hiç bilmiyorum ben kendim öğrenip yapabileceğim birşey mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…