JENERETÖR SEÇİMİ İÇİN MANTIKLI BİR CEVAP İSTİYORUM...

aydd

Üye
jeneretör hakkında yardımcı olurmusunz

çin malı olmayan net 8kw lık bir jeneretör öneririmisiniz?

ben internet kafeye koyucam . 8kw lık bir jeneretör 20 tane ye yakın çalıştırsa iyi olur

fiyatıda çok yükseltemiyorum. param olsa daha kaliteli bişey alıcam. ama hesaplara göre internet kafe için elektrikler gidince para kazandırma durumu nerdeyse yok gibi.. bu yüzden jeneretöre 5,000 tl verip te 5 10 sene sonra parasını çıkartır diye beklentim saçma olacak.
2,000 tl civarlarında çin malı olmayan beni götürecek bir makina istiyorum az yakıt yakması jeneretörde neye bağlı çift silindir tek silindirli olması etkilermi ?

yardımcı olurmusunuz fikirlerinize bekliyorum

16 makinada 10 11 tl benzin yada dizel yakacak geri kalan para 5 lira gibi bir durum
mantıken bu durumda yüksek fiyatlı bir makina almak saçma olacaktır.

dizel olması benim için avantaj ise ve silindir olayı hakkında açıklama yaparrsanız sevinirim

2.000 tl civarlarında benzinli yada disel grubundan hangi cihazı ve nedenini yazarsanız sevinirim. marka ve model belirtin lütfen...bir kaç yazı okudum genpower diyorlar ama yazan kişiler ne kadar ortada yorum yapıyorlar bilmiyorum ...samimi cevaplarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.. jeneretörcülere sorunca hemen italyan alternatör var diyorlar kimse sorsak hep aynı cümleler tüm makinalara aynısını söylüyorlar :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1-dizel jeneretör 8kva mı alayım 2000-2500 arası
2- benzinlimi alayım 8kva 1,500-2,000 Arası..

fiyatı ne kadar az tutarsam o kadar iyi mantıklı olan bir ürünü söyleyin ?
benzinli alırsam yakıt biraz fazla harcama yapoıcam sanırım ..
dizel alırsam daha az yakıt harcama yapacak sanırım ?

benzinli olupta daha az yakıt harcayan bir ürün önerin yada ?
genpowerlara baktım aslında pişman olurmuyum bunları seçersem ..

Ups konusunu tekrar düşün üstad. Yanlış bilgilendirilmişsin gibi sanki.

Ups konusunu tekrar düşün üstad. Yanlış bilgilendirilmişsin gibi sanki.

yanlış olan nedir dostum.
1-ELEKTRİK FATURASINI ARTTIRMIYORUMU ? KULLANAN KİŞİLERDEN BİLİYORUM
HER AY FATURAYI ELEKTRİK KESİLSEDE KESİLMESEDE FATURAYI ARTTIRDIĞINA GÖRE ZARAR OLMIYACAKMI?
FAYDASI CİHAZLAR DAHA AZ ZARAR GÖRECEK.

6 7 SAAT KESİNTİSİZ 20 MAKİNAYI ÇALIŞTIRACAK UPS KAÇ KVA OLMALI ?? FİYATI DA YÜKSEK

elektrik kesintisi yoğunluğu nedir?
günde birkaç kez ayda 1-2 gün ne şekilde sorun var peki şebekede ?

6 yıl internet cafe işlettim, jeneratör-ups ikilisinden UPS i tavsiye ederim.
2006 yılında 10 kVA UPS i yaklaşık 2500 tl ye almıştık. 2012 yılına kadar sorunsuz kullandık. UPS almadan önce elektrik kesintilerinde bilgisayarlar zarar görüyordu, birkaç kere anakart arızası meydana gelmişti. UPS kullamaya başladıktan sonra bilgisayarlarda hiç elektrik kaynaklı bir arıza olmadı. Kesintilerde bilgisayarlar hiç kapanmadığı için müşteriler gayet memnundu. Evet elektrik faturasını biraz yükseltiyor UPS. Ben geceleri kapatıyotdum UPS i böylelikle faturaya olan etkisi biraz azalıyordu. Ki faydalarının yanında bu fark gözardı edilebilir.

UPS kullanırsanız,
Lazer yazıcıları UPS ile kullanamazsınız.
Sessizdir, gerilim kontrolü vardır, Belirli aralıklarda (180-240 volt) standart 220 volt çıkış vererek bilgisayarların etkilenemsini engeller.
Akü sorunu ben 6 yıl boyunca hiç yaşamadım. 6 yılın sonunda 1 yıl akdar kullanım dışı kaldı ups, tekrar çalıştırmayı denediğimde aküler ömrünü tamamlamıştı( muhtemelen derin deşarja gitti ve geri gelmediler:) )

Jeneratör kullanırsanız,
Bol miktarda gürültünüz olur
Elektirk kesintileri ne karşı bir önlemi yoktur
Manuel olarak elle devreye almanız gerekir ( küçük güçlerde bu böyledir)
Jeneratör kapasitesi kadar her türlü elektrikli aleti çalıştırabilirsiniz.

Sonuç olarak, ben kesinlikle UPS almanızı öneririm, Hayırlı işler.

6 yıl internet cafe işlettim, jeneratör-ups ikilisinden UPS i tavsiye ederim.
2006 yılında 10 kVA UPS i yaklaşık 2500 tl ye almıştık. 2012 yılına kadar sorunsuz kullandık. UPS almadan önce elektrik kesintilerinde bilgisayarlar zarar görüyordu, birkaç kere anakart arızası meydana gelmişti. UPS kullamaya başladıktan sonra bilgisayarlarda hiç elektrik kaynaklı bir arıza olmadı. Kesintilerde bilgisayarlar hiç kapanmadığı için müşteriler gayet memnundu. Evet elektrik faturasını biraz yükseltiyor UPS. Ben geceleri kapatıyotdum UPS i böylelikle faturaya olan etkisi biraz azalıyordu. Ki faydalarının yanında bu fark gözardı edilebilir.

UPS kullanırsanız,
Lazer yazıcıları UPS ile kullanamazsınız.
Sessizdir, gerilim kontrolü vardır, Belirli aralıklarda (180-240 volt) standart 220 volt çıkış vererek bilgisayarların etkilenemsini engeller.
Akü sorunu ben 6 yıl boyunca hiç yaşamadım. 6 yılın sonunda 1 yıl akdar kullanım dışı kaldı ups, tekrar çalıştırmayı denediğimde aküler ömrünü tamamlamıştı( muhtemelen derin deşarja gitti ve geri gelmediler:) )

Jeneratör kullanırsanız,
Bol miktarda gürültünüz olur
Elektirk kesintileri ne karşı bir önlemi yoktur
Manuel olarak elle devreye almanız gerekir ( küçük güçlerde bu böyledir)
Jeneratör kapasitesi kadar her türlü elektrikli aleti çalıştırabilirsiniz.

Sonuç olarak, ben kesinlikle UPS almanızı öneririm, Hayırlı işler.

hocam 30 makinalı bir internet cafe 400 lira elektrik geliyor aşa yukarı aylık ne kadar elektrik faturası eklenecek.. söylenenlere göre 100- 150 arası fark gelir dediler.aylık bu kadar fark gelmesi çok yüksek bir rakam açıkcası..

elektrik kesintisi haftada 1 2 kere oluyor gibi ama tabi bilinmiyor. geçen hafta iki gün kesildi 5 6 saat gelmedi

BENZİNLİ JENERETÖR ALIP EN MANTIKLISINIMI YAPMIŞ OLURUM ?

Forum istatistikleri

Konular
129,166
Kullanıcılar
451,517
Son üye
sunucum

Yeni konular

Geri