Körfez Geçiş Köprüsü'nün mühendisi ölü bulundu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O kopan halatın monte edildiği parçalar türkiye de yapılmış.O firma yüzünden şimdi sağlam olan diğer parçada değiştirilip yurtdışından getirilecekmiş!Aslında kaybeden türkiye ve türk ekonomisi 10 milyon dolar zarar olacak diye hesaplanıyor ve köprünün açılışıda 6 ay uzayacak o halat kopması nedeniyle!

..6 ay uzayacak...

Anlatmaya çalıştığım bu gibi şeyler işte.
Olayın öyle olmadığı açıklandı.
Gecikme olmayacak.

---

Yakın zamanda çok dikkat çektiği için bilindik bir olayı hatırlatayım.
Maden kazasında ilk anda sazanlar atladı ( forumdakiler dahil ) .
Trafo patladı çatladı zart zurt.
Arkasından profesör-uzman etiketli televizyon soytarıları .. o maden örnek madendir zart zurt..

İşi bilen bilir ki yer altında çalışacak bir trafo gereken yapılmadan çalıştırıldığı ilk anda yapacağını yapar.

Olayın sonrası malum olduğu için uzatmıyorum.
Anlayan anlayacaktır.

Her kıpırtıya anında atlamayın.

Anlatmaya çalıştığım bu gibi şeyler işte.
Olayın öyle olmadığı açıklandı.
Gecikme olmayacak.

---

Yakın zamanda çok dikkat çektiği için bilindik bir olayı hatırlatayım.
Maden kazasında ilk anda sazanlar atladı ( forumdakiler dahil ) .
Trafo patladı çatladı zart zurt.
Arkasından profesör-uzman etiketli televizyon soytarıları .. o maden örnek madendir zart zurt..

İşi bilen bilir ki yer altında çalışacak bir trafo gereken yapılmadan çalıştırıldığı ilk anda yapacağını yapar.

Olayın sonrası malum olduğu için uzatmıyorum.
Anlayan anlayacaktır.

Her kıpırtıya anında atlamayın.
sabah haberlerde bu parçaların yurtdışında yapılması için gerekli mühendislik çalışmaları,parçaların imaltı ve nakliyesi gibi nedenlerden dolayı hem maliyet 10 milyon dolar artacak hemde köprünün açılışı 6 ay uzayacak diye söyledi.ben haberlerin yalancısıyım!....

Tamam işte o haber kaynaklarının 10 tanesinin beşi yandaş beşi karşıt.
Koşulsuz
Gerçeklik sorun değil
İkisinide izlemelisin diyeceğim ama işte o zaman at gözlüğü değilde , tam anlamıyla perde çekmiş gibi olursun..
Kendi aklın yok mu senin ?

Anında anlayamayabilirsin kim anlayabilir ki ?
Bekle gör.

..Gerçeklik sorun değil..

Bir kaç gün önceden bir örnek ve bir soru :

İspanyada bir uçak düştü malum .
İlk anda haberler:
Düşen uçakta Türklerde vardı
39 Türk yolcu vardı kurtulan olmadı
Alman ve Fransız yöneticiler olay yerinde ama Türk yöneticiler gitmedi.
.
.
Bir gün sonra
Uçakta tek bir türk yolcu vardı yıllar önce vatandaşlıktan çıkarılmıştı ve almanya vatandaşı idi.
.
.
komplo teorileri .
.
.
Uçağın kara kutuları bulundu .
.
Kara kutular inceleniyor.
.
.
Yardımcı pilotun uçağı düşürdüğü anlaşıldı.

Benim anladığım yardımcı pilot intihar ediyor ve bunu yaparken 150 küsur kişiyi de öldürdü .

--
Kendime sorduğum sorular :

Olayın başında tek bir kaynakta uçakta 39 Türk yolcu olduğu bilgisi yokken kim neden böyle haber yapar ?
Böyle haber yapanların ilk yanılgısı / yalanı mıdır ?

Şimdi gelelim size soracağım soruya :
Ülkesi hakkında yersiz ve yalan haberler yaptığı için bu habercilerin intihar etmesi gerektiğini ve bunun onur ve sorumluluk meselesi olduğunu düşünüyor musunuz ?

Ne dersin @fahri yetiş ?

Son düzenleme:
Bu kadar teknik insan bir aradaydken lütfen olayı din iman boyutuna çekmeyelim. Japonlar gururlu insanlardır öyle ki biri gururuna yediremeyeceği bir hata yaptığında yüksek ihtimalle intihar eder. Bunun dinle değil yaşadıkları kültürle alakası bulunuyor. Yoksa Hindistan'ın büyük bir kısmı da budist ama hiç birisi utanıp intihar etmeye kalkmıyor.

Bir yerde ihmal yoksa kaza da olmaz. Eğer bir kaza varsa muhakkak ihmal vardır. O halat işçiler çalışıyorken kopsaydı şimdi açık denizde bir sürü mühendis ve işçinin cesedini arıyor olabilirdik. Hata mühendiste midir yoksa o parçaları yapan firmada mıdır detaylı bir araştırma yapmadan bilmek mümkün değil.

Bir de kıssadan hisse çıkarmakta yarar var. Bir halat kopuyor sadece maddi kayıp yaşanıyor ancak bir Japon mühendis belki de itibar kaybettiğini düşünerek hayatına son veriyor.

Bir madende önlem alınmadığı için göz göre göre 301 kişi hayatını kaybediyor bu ülkenin enerji bakanı gömleğini iki gündür değiştiremediğinden yakınıp, günler sonra çıkarılabilen cenazelere bakıp "çok güzel bir çalışma yürüttük" diyebiliyor. Tabi ki ne firma sahibi, ne sorumlu mühendisler, ne o firmayı denetleyenler, ne o madene ruhsat verenler ne de enerji bakanlığından herhangi bir sorumluluk üstlenen kimse de çıkmıyor.

Japon'un yaptığı abartılı tamam da bizimkilerin yaptığı da pişkinlikte çığır açmak.

Dinimiz,bütün yolsuzlukları,namussuzlukları,hırsızlıkları,cinsel tasallutu kapatmaya,kadın kesmeye cevaz veriyor da!,ölümü yasaklıyor.İlk mesajımda,fazla acıtmadan üstü kapalı bunu belirtmeye çalışmıştım.Görüyorumki,her konuya uzman," burası forum,istediğime,istediğim gibi oturturum " kafasındaki arkadaşımıza,sessizliğim bile dokunmuş.Ölümü,dinimiz yasaklıyor.Hesap vermeyi kimler yasaklıyor ise,hesabının,öbür tarafa havale edilmeyeceğini bilmelerinde yarar var.

ahlak, vicdan , sorumluluk gibi kavramlara muallak demek,

ahlaksızlığı, vicdansızlığı, sorumsuzluğu kişiden kişiye değişen kavramlara çekmek,

ahlaksızlığı, vicdansızlığı, sorumsuzluğu makul göstermeye çalışmak olur.

ya ben bu ufacık köpek yavrusunu ateşte yakıp izledim ama bana göre bunda yanlış bir şey yok. benim vicdanıma ve ahlakıma göre bu normal. aferin bana o zaman .... olacak iş mi ?

Arkadaşlar dinimiz ne yolsuzluğu ne kadın kesmeyi hoşgörür!Uyduruk şeyler söylemeyelim küfre girer!İslamı Hz.Muhammed s.a.v. in sünnet'inden ve kuran-ı kerim'den öğrenmek lazım.Ben müslümanım değip hırsızlık arsızlık yapana bakmayacaksın.Hz.Ömer halife maaşıyla kendisine bir kaç metre kumaş almayı uygun bulmamış.Hz.Muhammed s.a.v. peygamber ve islam devleti yöneticisi olduğu halde kendisine saraylar hanlar yaptırmamış.Yusuf İslam:Ben islamı tanımadan önce müslümanları tanısaydım müslüman olmazdım dediyse suçlusu müslüman geçinen bizleriz.İslam değil!

Konu dini boyuta kaydığı için kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,839
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri