Küçük Solid State röle

makinada kaç adet röle kullanıyorsunuz?
2 adet rölemiz var aşağı ve yukarı. Hareket mesafemiz kısa ama adet sayısı fazla olunca röleler çok çabuk arızalanıyor

Haklısıniz makina bir firmaya yaptırıldı basit çözüm üretilmiş ama kalıcı değil

valf bobinleri büyükse rölede küçükse emk dan dolayı kontakların bozulmasi normal
Röleler kontak akımı 6 amperlik röleler. Rolelerin yüksek kontak akınlı olanı takmayı düşündüm

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
röle pdf sinde açma kapama ömürleri yazar. kalitesine göre değişir. yüksek akımlı ve kalteli röle kullanın.

İyi günler
Rezistansların kontrol projesinde sürekli açma kapama yapmak adına SSR'ler kullandım.
Normal röleler sürekli açma kapamaya uygun değildir.
SSR'ler teorilerde 15-20 mılyon acma kapamaya dayanıklı ürünler olarak yazmaktadır.
Fakat bu rakamı firmalarla görüştüğümde uygun soğutma sağlandığında sonsuz açma kapamaya dayanıklı ürünler olarak tanımlamaktadırlar.
SSR'leri doğru şekilde soğutursan ( Soğutucu plaka fan vs. ) uzun süre kullanımında sorun oluşturmayacaktır.
DC-AC SSR kullanmaktayım. Datasheetlerinde 47-63 Hz arasında kontrol edilmelidir notu yeralmaktadır. Bu konu dikkat edilmesi gereken konudur.Mikroişlemciler ile bunu sağlayabilmekteyiz.

gold marka ssr'ler piyasada uygun bulabileceğin ssrlerdir. Kullanan referansları ile de görüştüm sorun yasamadıklarını söylediler.Tavsiye edebilirim

Bu kesinlikle işini görür. Katalogda Solenoid sürücü olarak geçiyor. Ben pulse şeklinde çalışan 24vdc uygulamalarda kullanıyorum. Tak ve unut. 3renkli ledi var. Açık devre ,kısa devre ve normal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…