Kaçak akım rölesı atmıyor jenaratör de besledigimde

Ustam ona bakmadım nötür ucunu faz ucumu diye ama ras gele bir ucuna değdirdim diğer ucunu da topraklama ucuna değdirdim ama atmıyor

Notr'de her daim KAKŞ açmaz!

Panik yapma!

Faz Hattı'nı Priz'de bul > sonra enerjiyi kes > Faz Hattı ile Toprak Hattı'nı Kısa-Devre yap > KAKŞ'ni aç > Bak bakalım açıyor mu?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ustam bildiğim kadarıyla nötür ile topraklama birleşince kacak akim atar diye biliyorum

Nötr le topraklama birleştirmeyecen bağlantıları ayrı ayrı olacaktır. Prizde biribirne birleşirse kaçak akım atmalı. Senin kaçak akım dediğin 30 ma mi 300 ma mi?

Ustam 30 ma taktım daire girişine yok ustam birlestirmedim kare buatta noturleri ayrı toprak ayrı fazları sigortalara dağıttım prizlerin toprağı yerine nötür faz yerleri taktım

Ustam 30 ma taktım daire girişine yok ustam birlestirmedim kare buatta noturleri ayrı toprak ayrı fazları sigortalara dağıttım prizlerin toprağı yerine nötür faz yerleri taktım

Dostum, sen oraya enerji verme!

Senin Jeneratör Çıkış Faz'ın ve Notr'ün Priz'lere ve Lamba'lara kadar bağımsız gidiyor mu?

Yanlız topraklama klemensi kullanmadım pense ile topraklama kablolarını sıktım bir birine büktüm

Niye enerji vermeyim ki kısa devre yok kısa devre prizden yaptırdım sigorta atiyor kacak akim atmıyor bence sadece topraklamada sıkıntı var onuda çözerim inşallah siz değerli ustalar sayesinde

Aynı şekilde Topraklama kabloların Priz'lerin Toprak Klemensi'ne ve diğer Alıcılar'ın Toprak Klemensi'ne bağımsız bağlanıyor mu?

30mA KAKŞ nerede bağlı?

Odaların dagitim sigortaların olduğu yere bağladım 30 ma kaçak akım rölesini ben her iki prizde bir hat çektim 3x2m toplam 3 tane priz linyesi çektim ayrıca şohbeni direk linye çektim

Odaların dagitim sigortaların olduğu yere bağladım 30 ma kaçak akım rölesini ben her iki prizde bir hat çektim 3x2m toplam 3 tane priz linyesi çektim ayrıca şohbeni direk linye çektim

Prizler'e bağımsız şekilde Faz-Notr-Toprak kablon bağlı mı?

Notr'de her daim KAKŞ açmaz!

Panik yapma!

Faz Hattı'nı Priz'de bul > sonra enerjiyi kes > Faz Hattı ile Toprak Hattı'nı Kısa-Devre yap > KAKŞ'ni aç > Bak bakalım açıyor mu?

Bak bu testi sakın yapma! söylediğime pişman oldum. Tesisatı nasıl yaptığın belli değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Geri