Kaçak akım rölesindeki nötr

Başıma gelen bir olay

yanlış tesisat sonucunda !!!

binada 2 monofaze sayaç var
monofaze hat geliyor .
daire 2 ye sayaç değişimi yapılacak .
daire 1 bende elektrik gitti diyor .
sizce daire 1 cihazları hasar görürmüydü ?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yani özetle gücü küçük olana büyük gerilim gücü büyük olana küçük gerilim düşer devre seri olduğu için

(arkaplan arkadaşım sana demedim) tam mesajı yazdığımda senin mesaj araya girdi

tüm konu hakkında vermiş olduğunuz bilğiler için teşekürler .

Bilgiler için teşekkürler
bina 1 için eğer binada kakr varsa nötr gelmediği için atardı yoksada cihazlar çalışmazdı prizde 0volt görünür faz nötrden dönüş yapardı faz ve nötrde kontrol kalrmi ışığı yanardı. sadece elektrikler gider ama herhangi bir hasar olacağını düşünmüyorum(ha eğer binada sıfırlama varsa makine gövdelerinde elektrik oluşur bu elektrik çarpmasına yol açabilir) yanlışım varsa düzeltin burdan öğrendiklerime göre böyle olur diye düşündüm

Siz nereye takıldınız? Forumda bu konu daha önce çok tartışıldı. Eski konulara baktınız mı? İhtimalleri düşünmek yerine sadece sorunu yazarsanız daha kolay cevap alırsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…