Kablo Çekimi

yasinmak

Üye
Selamlar düzeltme faktörü için kablo çekimi esnasında kabloların tavada piramit gibi dizimi sırasında RRR + SSS + TTT diyemi dizilicek yoksa RST + RST + RST diyemi dizilecek.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği Madde 58 b-8 de,aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

Bilgiler ektedir.

Ekli dosyalar

• Page0001.pdf
    502.5 KB · Görüntüleme: 186
Moderatör tarafında düzenlendi:
yönetmelikte kablo dizilişi L1 L2 L3 L3 L2 L1 L1 L2 L3 DİYE

Üçgen tertipte fazlar r-s-t şeklinde dizilir. Verdiğiniz çizim doğrudur. Fahri beyin verdiği döküman sayfasındaki bilgilerde doğrudur.

Aslında Fahri beyle aynı şeyleri söylüyorsunuz ufak bir yanlış anlama olmuş sadece. Soruyu soran kişi 2 alternatif sununca üçgen tertipte fazları simgeleyen harfleri şekille belirtmeden r-s-t + r-s-t şeklinde yazdığınız için Fahri bey yanlış belirttiğinizi sandı.

Problem yok soruyu soran Sn Yasinmak cevabını almıştır.

selamlar
bu şekil doğrudur sanıyorum.

s2wcm.jpg

Aynı konu suanda bende de varda gec kaldım sanırım biraz :) ben bu şekilde kabloların daha az ısınıcagını duşunmuştum sanırım yanılmışım

s2wgv.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,784
Kullanıcılar
450,874
Son üye
hazabnali13
Geri