Kablo Başlığı Testi

MoSTaR

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Organize Sanayi Bölgesinde çalışıyorum. Bölgemizde sık yaşanan problemlerden birisi, orta gerilim kablo başlıklarının patlaması. Kablo başlıklarının patlamasında işçilik büyük bir etken biliyorum. Öğrenmek istediğim konu şu;

Eski kablo başlıklarının ömürleri hakkında yorum yapabilmek için herhangi bir test şekli ve test cihazı mevcut mu? Mesela izolasyon testi yaparak herhangi eski bir başlık hakkında yorum yapılabilir mi? Yoksa değiştirmek için patlamasını mı beklemek gerekiyor
Teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba,

Kablolar yüklüyken thermal kamera ile ölçümler yapabilirsin.Isınan başlıklar zamanla sorun çıkaracak demektir.
Kayseri OSB, Zorlu Enerji ve eren Enerjide bu yöntem yaygın olarak kullanılıyor.
Biraz geç oldu umarım işine yarar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…