kablo eki

makina19

Üye
ben 150 lik yada 120 lik alpek kablodan araek almak istiyorum [paralel ek yani ] örneğin 25lik kablo ile bunun için uygun ek malzemesi nedir bilmediğimizden havai hat klemensi ile yapıyoruz birde 4x6lık gibi kabloların içinden pudra gibi bir toz çıkıyor soydukça konulma amacı nedir?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ek alma olayını tam bilmiyorum ama yanılmıyosam t ek ve u ek hava hat klemensi ile ek yapabilirsin gibime geliyo. Ayrıca o kabloların içindeki toz kabloyu koruma amaçlıdır ve zehirli bir maddedir.

Sn.makina19,alpek kablodan ek almak için tabiki havai hat alüminyum klemens kullanacaksınız başka yolu yok.Diğer bahsettiğiniz toz ,kablo üretimi ile ilgili bir olaydır.Bildiğiniz pudra yani talk madenidir.Zararlı değildir.

tknsyn arkadaşım sonuç itibari hocam sayılırsınız. Ama o toz olayını elektrik hocamızın bize dediğie zehirli bir madde ve ayrıca onun pudra olduğunu zannetmiyorum .

eğer öyleyse bu bilgi için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,842
Kullanıcılar
450,936
Son üye
kemalarda34

Yeni konular

Geri