Kablo Etkileşimi

fırat k.

Üye
:( benim enerji kablolarının yan yana dizilirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bulmam lazım lütfen bana yardımcı olun .yane anlatmak istediğim yüksek gerilimli kabloların yan yana dizerken aralarına belli bi boşluk bırakılması gerekiomuş bunun nedeni ve verilerini iletebilcek biri var mı sanırım manyetik ve elektriksel etki oluştruyormuş kablolar yakın mesafeli döşenince ????

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
:( benim enerji kablolarının yan yana dizilirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bulmam lazım lütfen bana yardımcı olun .yane anlatmak istediğim yüksek gerilimli kabloların yan yana dizerken aralarına belli bi boşluk bırakılması gerekiomuş bunun nedeni ve verilerini iletebilcek biri var mı sanırım manyetik ve elektriksel etki oluştruyormuş kablolar yakın mesafeli döşenince ????

aşağıdaki linkten pdf dosyayı indirebilirsiniz;
https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/tedaş-kablo-montaj-şart-rar.10397/

Forum istatistikleri

Konular
129,149
Kullanıcılar
451,484
Son üye
Mahmut Gökce

Yeni konular

Geri