Kablo patladı bir zarar oluşmuş mudur?

Zoro0

Üye
Merhaba gaz alarmına bağlı kablo patladı sigorta atmadı. Herhangi bir sorun oluşmuş mudur? Kablonun geldiği yerde vs yangın çıkarma gibi durumları olur mu? Kablonun ağzını siyah bant ile sardık.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sigorta tipi , değeri ve kablo kesiti nedir ?
Bunları nasıl öğrenebiliriz bilmiyorum hocam. Elektrikten hiç anlamıyorum. Aletin kablo koptu ucundan ışık çıktı patlama sesi geldi. Bu bir şeylere zarar vermiş olabilir mi?

güzel insan, senin gözünün gördüğünü bizde görelim lütfen. gaz alarmının yeri, patlayan kablonun yeri filan değil mi? birde evde filansan mutfak gibi ve diğer ışıklarda sönme varsa hemen elektrikçi çağır.

güzel insan, senin gözünün gördüğünü bizde görelim lütfen. gaz alarmının yeri, patlayan kablonun yeri filan değil mi? birde evde filansan mutfak gibi ve diğer ışıklarda sönme varsa hemen elektrikçi çağır.
Gaz alarmı dolapların üstünde gaz borusunun geçtiği yerde. Ev hocam diğer ışıklarda sönme olmadı. Şartel dahi atmadı.

Gaz alarmı dolapların üstünde gaz borusunun geçtiği yerde. Ev hocam diğer ışıklarda sönme olmadı. Şartel dahi atmadı.
1- bana hoca deme, hoca camide
2- senin gözünün gördüğünü biz görmüyoruz, neye göre yorum yapalım?
3- şartel değil, o atmayanlar sigorta.
4- en kısa sürede elektrik bilgisi olan bir kişiye/kuruma baş vurun
5- elektrik şakaya/ oyuna gelmez. bilinçsiz müdahale çok acı sonuçlar doğurabilir.

Kablo kısa devre ve ark nedeniyle patladıysa ve sigortlarda atmadıysa büyük sıkıntı var demektir.

Kablo ucu bantlı olsa bile iki iletkeni ayırmadıysanız yine sorun var.

Bir uzmandan en kısa zamanda destek alın.

@fahri yetiş @serkan_48 bir tane sigorta atmış yeni fark ettim. Kombi çalışmıyor. Kombinin bağlı olduğu tesisatda mı problem oldu acaba? Ama kombinin kendi sigortası atmamış.

Kablonun içindeki iki ucu da ayrı ayrı bantladık

Forum istatistikleri

Konular
128,789
Kullanıcılar
450,877
Son üye
oguzugurlu

Yeni konular

Geri