kabloların etiketlenmesi

Pano hakkında bir bilgim yok ama fikir vermesi açısından kendi mesleğim gereği rack kabinlerde bazen konumlandırıldığı yere göre switchlerde aşırı kablo giriş çıkışı olabiliyor. Bu gibi durumlarda ben aşağıdaki gibi bir yöntem kullanıyorum. Ayrıca uygun bir kağıda, kaba taslak bir kroki çizerek yerlerini de belirtiyorum ki benden sonra gelecek olan arkadaşım benim yaşadığım zaman kaybı ve kafa karışıklığını yaşamasın diye.
upload_2017-11-20_10-5-55.png
Ek olarak DYMO plastik etiket makinesi var. Su vb sıvı temaslarına dayanıklı kendinden yapışkanlı termal etiket makineside mevcut. Lakin uzun vadede termal etiketler dış ortam şartlarından dolayı özelliğini yitirebiliyor. Çokda tavsiye etmem ama resimdeki sistem benim görüşüm evliyadeliktir. Biraz uğraştırıyor ama iş bittiğinde emeğinize değdiğini görüyorsunuz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,601
Son üye
sinanakkuş

Yeni konular

Geri