kablonun rezistans görevi ustlenmesi

Resimde farklı kesitte kablolarımız 1-2 spin atılarak panoya sokulmuş. Değerli bilgilerinize göre bu durumda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.

Ekli dosyalar

• 20150910_145909.jpg
    20150910_145909.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 39
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kayıplar oluşsa dahi iki turda sarımda kabloyu eritecek kadar akım artıyorsa zaten yanlış kablo seçimi var demektir. yani o kablo sınırda çalışıyor demektir ve üst kesit seçilmelidir.

sikinti cikmadi zaten 2 turda bir sey olmasini bende beklemiyordum.
esas korktugum yer pano alti.
yuzlerce kablo gelip 2 tur atmakta. onlarin bileskesi rezistans gorevi yapar mi diye korkuyorum. henuz tam gucte calismadigimizdan oradasi net degil

sikinti cikmadi zaten 2 turda bir sey olmasini bende beklemiyordum.
esas korktugum yer pano alti.
yuzlerce kablo gelip 2 tur atmakta. onlarin bileskesi rezistans gorevi yapar mi diye korkuyorum. henuz tam gucte calismadigimizdan oradasi net degil
Tam gucte calistirdiginizda çekilen akim la birlikte yazarsaniz benzer uygulamalar icin ornek olur

dediginizi nisan ayi gibi ancak yapabilirim.
bu basligi genisletelim. herkesin faydalanabilecegi bir konu daha eklenmis olsun.

Forum istatistikleri

Konular
129,211
Kullanıcılar
451,576
Son üye
economi_st

Yeni konular

Geri