kademe ile ilgili

devrede sıra ile olan kademeler

1 kWAR
2,5 kWAR
5 kWAR
10 kWAR
20 kWAR
30 kWAR
40 kWAR
50 kWAR kapasıte var diger eklemelerde ise 75 100 125 gibi degerler eklendiginde 1 ve 2,5 kWAR gibi kademelerde degisiklik yapmam gerekirmi .?

her eklemede kademelerde yeni düzenlemeler yapmam gerekirmi yarına yetiştirmem lazım

bir sorum daha olucak :kademeye baglayacagım kondansatorleri 25kWAR + 25kWAR =50 kWAR seklinde tek kontaktore baglamakmı yoksa ayrı kontaktorlerle tek kademeye baglamakmı daha saglıklı olur 1 şıkkın bır zararı olurmu ?

TEŞEKKÜRLER

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Röle markası nedir? kullanılan güç nedir? neden ekleme yapma ihtiyacı ?

rg3 12c
kullanılan güç gelen olçumlerde 280kW

ekleme ihtiyacı ise kompanzasyonu deneyerek kuruyorum
yuzdeleri takıp ederek yavaş yavaş kompanzasyonu ıslah etmeye calısıyorum
simdiye dek kimse duzen tutturamamıs

bende bu yolu sectım hesap kıtap denemişler tedaştan elemanlar geldı cok sey soylemişler ama onlarda fayda vermemiş

bu yuzden panoyu söktüm yeniden döşedim 12 kademe röle almamın sebebıde yetmedigi takdirde kompanzasyonu zenginleştşrmek :(

RG 12 c de ilk kademeyi 2,5 trifaze yapmak zorundasın. Fazlardaki cosq yi okuyabilirsen gereken kondansatör gücü hesaplanabilir. (kompanze yapmadan önce veya kondansatörleri devreye almadan önce) aralarında büyük fark varsa yüksek güçte monofaze kondansatör kullanman gerekebilir. Aşırı değişken yük varsa sistemde RG12c de hasaplama yöntemi 3 işe yarıyor. Birkaç yerde bende işe yaradı.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,020
Kullanıcılar
451,263
Son üye
ozanbicer

Yeni konular

Geri