Kalorifer borusunu topraklama olarak kullanmak sorun çıkartır mı?

murat12344

Üye
Odamda topraklama yok kalorfirlerimiz merkezi sistem kalorifer borusunu topraklama olarak kullansam sorun yaratır mı?
Vazgeçtim böyle bir işe kalkışmayacağım. Ama topraklama sorunumu nasıl çözeceğim hala bilmiyorum.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Odamda topraklama yok kalorfirlerimiz merkezi sistem kalorifer borusunu topraklama olarak kullansam sorun yaratır mı?
Vazgeçtim böyle bir işe kalkışmayacağım. Ama topraklama sorunumu nasıl çözeceğim hala bilmiyorum.
Eviniz müstakil mi yoksa apartman mı?

biri çarpılsa senin başına kalır en yakın buattan al elektrikçi bul.

Sizin dairenizde mi topraklama yok, yoksa eski bir yapı olup temel topraklama mı eksik?
Eger komple eksikse uygun bir topraktan 1.5m'lik bakır çubuklar yardımı ile daire panolarina topraklama cekilmelidir. Dairedeki topraklama barasına bağlanıp tüm cihazlarin topraklaması sağlanmalıdır.
Tüm topraklama hattı cekildikten ve baralarla veyahut klemenslerle irtibatlandirildiktan sonra meger toprak cihazı ile sağlamlığı kontrol edilmelidir.
Apartman mi diye sormamın amacı ise bu işlemi tek basiniza para vererek degil apartman sakinlerine de bunu anlatarak yapmanız içindi. Tabi hala milletimiz parasını canından daha fazla sevdiği müddet yine sorunlar devam edecektir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,917
Kullanıcılar
451,082
Son üye
cccggg111

Yeni konular

Geri