kapasitif %150 yardım!!!!

elijah

Üye
300 kW kurulu gücü ve ona göre kompanzasyon panosu olan işletmeye bir adet makine(20 kw )bağladık.bununla birlikte 11 kW kompresör ve asansör çalıştırıyoruz.kapasitif gunluk ölçümlerde %150 gösteriyor. reaktif %2. nedeni ne olabilir?
Ayrıca entes rg3-12c reaktif röle mevcut.röleye setup -on yaptım. iki tane hata sinyali verdi.biri kondansatör işareti,diğeri ise ikaz alarm işareti.konu hakkında fikirlerinizi ekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kontaktör takılı kalmış olabilir. Sabit kondansatörün yüksek olabilir(5 kVAR yeterli).

sayaç yanlış bağlı olabilir veya kondansatör kontaktörlerinden biri veya bir kaçı yapışık kalmış olabilir,

Röleye bağlı akım trafosu oranları veyada gerilim tarfosu oranları yanlış girilmiş olabilir. Onları kontrol etmek gerekir.

sayaç bağlantında hata yoksa
,1-sistemde UPS güç kaynağın yüksek kva var
2- tasarrfuflu ampullerin çok fazla
3- devrede sabit yada yapışan kontaktörden dolayı kondastör var.
4- ultra bio yada gama ışınlı makinen var
sonuç kontrol et kapastifin yoğun olduğu sistemlerde reaktör kullanman gerek bu işi en iyi çözümü markası SVC group arge firması

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…