kapasitif sorununu çözemedim

ilk mesajlarımda yazmıştım, o kadar fazla etkisi olması pek mantıklı değil.Ama arkadaşımız ısrarla kapasitif yok dediği için, akla başka bir şey de gelmiyor hani.

Sürücünüzden dolayı kapasitif yazabileceğinizi söylemişsiniz.Dediğiniz sistemi bilmiyorum ama, vinç çalışmadığı zamanki durumu gözleyerek,ondan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilirsiniz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
röle entes rg3\12c modelidir. sistemde monofaze yükler var ama çok değil. akım tr yönleri doğru zaten yanlış olduğunda röle hata alarmı veriyor.

Akım trafolarından 6x kablo (iki adet 3x2,5 gibi) çekildiğinde polarita hatası düzeltilmektedir.
Ama akım trafolarından çekilen kablo 4x ise (yani polarite uçlarından birer tarafı şöntlenip 3 adet k, 1 adet l çekilip, tekrardan rölede l uçları şöntlenip bağlantı yapıldığında) röle polarite atasını düzeltememektedir.

degerli kardeşim senin sorunun kesinlikle role ile alakalı tahminen role arızalı iyice kontrol et. eger rolen saglamsa o zaman senin bahsettigin kapasitif sorunu biraz anormal eger devrede sabit kondansatör yoksa bu sorunun olması çok zor .......ancak benim şahit oldugum bir olayda roleye gelen fazları kontrol et o kısımda sorun olabilir. kolay gelsin

arkadaşım senin rölenin ayarlarını tam olarak yaptınmı ck ayarları olsun cos ayarları olsun senin röleede bi yanlışlık var bence neden dersen 90 kw lık yük devreye giriyor diyosun ama röle hiç bi işlem yapmıyor diyosun rölenin ayarlarını bana gönderebilirmisin ben kompanzasyonuna baktığım bütün tesislerde entes kullanırın jenaratör varmı sizin orda bu soruyu karşılaştığım bi sorun oldu ondan sordum

herkes soylemıs vede arkadasa yardımcı olmaya calısmıs bırde bız nacızane bırseyler soyleyelım sımdı arkadasım
1-kompanzasyonunu kapat yanı devre dısı bırak
2-sayacların durumunu bır gozle ınduktıf ve kapasatıf olarak
3-kompanzasyon kapalı ıken devreye 5 kw ve uzerı bırkac motoru sıra ıle al vede bu durumda ınduktıf vede kapasatıf sayacı gozle

sımdı daha once basıma gelen bır olayda sayacı baglayan yanlıs baglantı yapmıs ve bu yuzden ınduktıf yazacagına kapasatıf yazıyordu.ayrıca eger sen motoru devreye aldıgında kapasatıf yavaslarsa devreye şönt reaktör baglaman gerekecek sısteme

sayaçta 123 rakamları flaşör yapmamalı 123 sabit şekilde (yanıp sönmeden) olmalıdır.şayet 123 yanıp sönüyorsa endüktifi kapasitefe,kapasitifide endüktüfe yazabilir.

Konuyu baştan beri okumanızı öneririm.arkadaşımızın rölesi kapasitif gösterdiği gibi , sayaç ta kapasitif yazıyor.Haliyle röle devreye hiç bir şey almıyor.
sistemde kompanzasyon yok varsayalım.Sayaç sürekli kapasitif yazıyor. Bu durumda rölenin sağlıksız çalıştığını söylemek pek doğru olmaz kanaatindeyim.

role kapasitif gösteriyorsa elekt sayacın üzerinden bakarsan daha rahat çözülür aktif sinyalı ile reaktif sinyallerini takip edersen sayaç bölmesinde sabit olup olmadığına dikkat pano çıkışından bütün şalter sigorta nevarsa kapatarak tek tek 10 dak arayla enerji verirken bulunur daha önce sabit kondansatör atılmış bölüm olabilir sıtıcı ufo çay seti benzeri kapastif dir

mesut duran ısıtıcı zaten omik yüktür cosfisi 1 dir nasıl kapasitif oluyor birde bu arkadaşı bu dediklerin o kadar etkilemez şimdi burdaki üyeler kendince yardımcı olmaya çalışıyor ama tam olarak görmek gerek konuyu açan arkadaş bildiği kadarıyla anlatıyor bilemiyorum belkide tesisinde başka sorunlar var bunlarıda bilmek lazım kolay gelsin

sayın meslektaşım sorunun sabit kondansatör gurubunun devrede olması olabilir. kompanzasyon sistemini kontrol et sabit kondansatörün var mı yok mu varsa ve de gerekenin üzerinde bir güce sahipse seni cezaya sokabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…