Karavan

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak
Bende başkent ares 310 karavan var 2 panel ve 2 akü var aküler biri lexron diğeri solived marka benim mppt cihazında 13.5-13.7 arası gösteriyor aküler ama güneş gittiği zaman 13 lere 13.2 lere kadar düşüyor. 90 litre 220 v dolabım var 3-4 saat çalıştırdığımda 12.5 lara kadar düşüyor lambaları falan çalıştırmıyorum. Sorduğum kişiler 14 ten aşağı olmaması lazım diyorlar. Mppt cihazından voltaj ayarını yükselt dediler ama denedim olmadı mppt bu ayarlı değiştirmeye izin vermiyor sadece akü yü ve 12-24 ayarını değiştirebiliyorum. Yardımcı olurmusunuz teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Aküler sıfır daha 1 ay oolmadı. Geceden sabaha 12 v la çıkıyorum sadece buzdolabı açık lambaları çok çok nadir açmama rağmen

12 volt sistemlerde çevrim kayıpları çok fazla olur.
Aküler den çekilen akım yüksek seviyelere çıkar.
Sizin şuanda hiçbir probleminiz yok mppt şarj kontrol cihazınız varmış panellerden en iyi şekilde verim alırsınız zaten.
Aküler kaç amper?
Merak ettiğim durum ise madem yeni alındı neden marka farklı.

Başkent in taktığı lexron bir akü daha taktırayım dedim 10 bin fiyat verdiler. Bende memleketten aldım
100 amper
Buzdolabı 220 ile çalışıyor

İçiniz rahat olsun sisteminizde sorun yok güle güle kullanın.
Çekme karavan deneyimlerinizi zamanla paylaşırsanız memnun olurum.

Forum istatistikleri

Konular
129,219
Kullanıcılar
451,584
Son üye
Hilmi yavuz

Yeni konular

Geri