Kepserver yardım

korfez_

Üye
S7-1200 plc tag larını kepserverde tanımladım fakat plc çalışırken quick client kısmında tagları haberleştiremiyorum karşısında bad yazıyor.
haberleşmeme sebebi ne olabilir. bu arada PLC s71200 v1 acaba plc versiyonu sorun oluşturabilirmi
kepserver çalışan arkadaşların yardımını bekliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
1.haberleşmen için öncelikle kepserver sürekli açık kalmalı,
2-s7 1200'ün opc server destegi var sanırım.Bir şekilde önce kepserver'da tagları hangi ekipmandan alıp hangi ekipmana vereceksin?
3-kepserver programının içinden mi görüyosu bad yaısını? yoksa tia portal içinden mi?
4-kepserver'da nasıl tanımladın tagları?
5-kepserver kullanırken haberleşme türünü iyi seçmen lazım yaklaşık 30 farklı bi liste çıkıyor.(modbus'ı ethernet'e dönüştürmek istiyorsan
modbas ethernet seçmen lazım vb....)

bad yazmasının anlamı , plc ile opc server arası haberleşemiyorsun
bunun en büyük sorunu ; diyelim ki 10 tane tag oluşturdun.bunlardan 1 tanesi bile eğer plc'nde yoksa direk haberleşme kesiliyor.
eğer sorununu çözdüysen burda paylaşırsan sevinirim

sen 1200 kepware ile hangi kanaldan haberleştiriyon( tcp)modbasmı ne oldugunu yaz.
plc den olması imkansız onu unut

sen 1200 kepware ile hangi kanaldan haberleştiriyon( tcp)modbasmı ne oldugunu yaz.
plc den olması imkansız onu unut

plc^'den imkansız olan nedir? tam anlayamadım.illla ki modbus seçmene gerek yok kanalı.bütün markaların kanalları var.siemensin yaklaşım 8 tane kanalı var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…