Kitap Yardım.

eso*

Üye
merhabalar. bir proje çalışmam varda nette bir çok siteye baktım ama yeterli bilgilere ulaşamadım.
Sizden istediğim "Basınç Transmitter""Sıcaklık Transmitter"
"Mekanik Sayaç"
bu üç başlığın içerik bilgisine ihtiyacım var. Şimdiden tşkler.

Basınç transmitter:Basınç Transmitterlerinin Kullanım Alanları - Otomasyon,Haber,News,Automation Turkey,Proses

Transmitterler, transducer ler gibi dönüştürücülerdir. Isı, sıcaklık basınç gibi değerleri mA(-20mA ile 20mA veya 0-10V) Voltaj değerlerine dönüşürürler.​
Basınç transmitterlerinin, Zero ve Span ayarı ayarı vardır.
Zero ayarını transmitterin soketi bağlı ise sökülüp boşta iken yapmak gerekir, soketin transmittere bağlandığı yerde 2 adet çapraz vida sökülerek dikkatli şekilde çıkarılır. Bu kapağın altında Zero ve Span yazan yerden Zero : Sıfır ayarı, Span Maximum ayarı ince tornavida ile sağa veya sola çevrilerek yapılır. Ayar yapmadan önce transmitterin soketini takarak ölçülen değerlere göre sola veya sağa bu potu çevirerek transmitterden ölçülen değerin sıfıra gelmesi sağlanır.
Span ayarı ise transmitter takılı iken gelen basınca göre göre yapılır.
Sıcaklık transmitteri ise PT100 ‘den gelen bilgileri örneğin bir recordara aktarmak için kullanılabilir. Çalışma aralığı için programlamak gerekebilir. Giriş kaynağını ve çıkışını ayarlamak gerekir. Eğer sıcaklığı PT100 ile alıyorsak PT100 ‘ün çalışma aralığına göre termokupl ile alıyorsak bu değerlere göre programlamak gerekir. Programı basittir . Sadece giriş cihazını ve çalışacağı aralık ile çalışma frekansını seçiyorsunuz ve kaydet diyorsunuz. Örneğin 0(sıfır) derecede 4 mA, 200 derecede ise 20 mA vermesini bu program sayesinde ayarlayabiliriz. Cihaza bilgiler yüklendikten sonra transmitterimizi pt100 veya termokupl dan gelen bağlantıları yapıp

Forum istatistikleri

Konular
128,920
Kullanıcılar
451,088
Son üye
Okan_sal

Yeni konular

Geri