klima demontaj

efecim

Üye
Arkadaslar 12000 split klima var elimde dort yollu vanasi arizali oldugunu tespit ettik fakat degismesi icin dis unitenin sokulmesi lazim ama cihaz sogutmaya gecmiyor.hep isitmada nasil gazini toplayacagim yada gaz toplamadan soksem rekorlari cihaza zarar verirmiyim yardimci olursaniz sevinirim. Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dostum 4 yollu vananın arızasını teşhis ettiyseniz gazı nereye toplamayı düşünüyorsun. Normalde gazı dış ünite kondanserine toplarsın ama siz zaten 4 yolluyu sökeceksiniz bu gazı nerde tutacaksın?

Bir adet gaz toplama cihazı al tüpe gazı topla 4 yollu vanayı değiştir daha sonra topladığın gazı tekrar cihaza şarj et başka yolu yok. Yada gazı atmosfere atıp tamiri yaptıktan sonra tekrar gaz şarjı yapacaksın

dostum alınma ama 4 yollunun arızasını teşhis ettiysen yani bu bilgiye sahipsen gazın toplanamayacağınıda biliyor olman lazım malum gazı cihazın kondanserine topluyoruz .. 4 yollu vana arızasını nasıl tesbit ettiniz yanlış tesbit olmasın ayrıca deneyiminiz yok ise 4 yollu değiştirmek kolay bir işlem değildir.

kolay gelsin diyelim

Arkadaş gereken cevabı vermiş

tesekur ederım arkadaslar da ben anlatamadım galıba derdımı demek ıstedıgım gazı bosa salarak rekorları soksem cıhaza zararı olurmu dıyecektım ama kusura bakmayın yanlıs anlasıldım arkadaslar da sagolsunlar ıyı cevap atmıslar ...

Tek yol gazı atmosfere boşaltmak, gazı sistemde hapsetsen bile kaynak esnasında patlama riski var...

Forum istatistikleri

Konular
129,058
Kullanıcılar
451,331
Son üye
doby17

Yeni konular

Geri