know_how_protect

know_how_protect
hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim
bazı blokları kilitlemek istiyorum ???
TEŞEKKÜRLER

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
blogun once source kodunu yartaman gerekıyo ondan sonra source kodunun icinne know_how_protect yazarsan blok kılıtlenır

teşekkürler arkadasım,aynen dediğiniz gibi source kodunu yaptım sonrasında bu know_how_protect i yazıyorum ama kilitlenmio.bu kodu herhangi bir yere mi yazmalıyım yoksa belirli bir yer varmı yazıcak

Merhaba
Kilitlemek istediğin bloğu açıyorsun. File'dan generate Source diyorsun. Source kod oluşturduktan sonra. Bu bloğu siliyorsun. Source dosyasını açıyorsun. FC'nin açıklamalarının altına (VERSION nun altına) know_how_protect yaz. Soonra dosyası save et. File menüsünden compıle et. Blocks bölümüne git kitlemek istediğin bloğun kitlendiğini göreceksin...Müşteriye verirken source dosyasını vermez isen bloğu açamaz. Bu arada müşteri kontrol kalemini takip ediyor ise rahatlıkla açar..

İyi çalışmalar..

selam arkadaşlar

makinamız yurtdışından gelme programda korunmuş bloklar var step7 de.source dosyası boş
bu blokları açabilirmiyim?

3 farklı metod biriyle işini görebilirsin

Ekli dosyalar

• Simatic_s7canopener_UNPROTECT.rar
    334.6 KB · Görüntüleme: 26
  • Unprotect Block.rar
    2 KB · Görüntüleme: 15
  • Simatic_s7_BlockProtectionManager.zip
    3 MB · Görüntüleme: 9
Moderatör tarafında düzenlendi:
açabilirsin arakdasım forumda "tüm lisanslar" diye arattır çıkar programın ismi s7canopener olucak yanılmıyosam.kolay gelsin...

Ekte gerekli açıklamaları veriyorum. Umarım geç kalmamışımdır.

Ekli dosyalar

• Unprotect.JPG
    62.6 KB · Görüntüleme: 22
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…