Kombide harcanan güç

ramonn

Üye
arkadaşlar elektrikden fazla anlamıyorum. Bilginize ihityacım var. Kombinin RS232 çıkışını bilgisayara bağlayınca bir arayüz programı sayesinde kombinin harcadığı aktif ve reaktif güçleri görebiliyormuşuz. Böyle bişey var mı? benim asıl sormak istediğim bu güçler arasındaki fark belli bir seviyeyi aşınca ceza geliyormuş. Bu fark nasıl oluşuyor? Neden ceza geliyor?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
peki niye ceza gelir. sorun nedir? birde bu fark nasıl oluşuyor? bunu önlemek için ne yapmalı. İşin açıkcası bu ben bu farkı kontrol edip belli bir seviyeden sonra uyarı verecek bir cihaz yapmak istiyorum.

bunun içn kompanzasyon panoları var,onlar kullanılır.daha detaylı bilgi için sayfada bununla ilgili bircok konu vardır araştırısanız aradığınızın daha fazlasını bulursunuz

bunun içn kompanzasyon panoları var,onlar kullanılır.daha detaylı bilgi için sayfada bununla ilgili bircok konu vardır araştırısanız aradığınızın daha fazlasını bulursunuz
bu sistemi pic ile kontrol etmek mümkün müdür? dediğim gibi fark belli bir seviyeyi aşınca uyarı verecek bir sistem.

bunlar için okadar zahmete gerek yok reaktif güç kontrol rölesi kullanırsınız olur biter.herşeyide yazılımla yapmaya gerek yok

arkadaşlar elektrikden fazla anlamıyorum. Bilginize ihityacım var. Kombinin RS232 çıkışını bilgisayara bağlayınca bir arayüz programı sayesinde kombinin harcadığı aktif ve reaktif güçleri görebiliyormuşuz. Böyle bişey var mı? benim asıl sormak istediğim bu güçler arasındaki fark belli bir seviyeyi aşınca ceza geliyormuş. Bu fark nasıl oluşuyor? Neden ceza geliyor?

Arkadaşınızın size söylediği kombi sayaç olmasın. Siz hangi kombiden bahsediyorsunuz? Bir yanlış anlama seziyorum burada.

herkese telekkürler. Elektrik ile ilgili çok çok az şey biliyorum. örneğin;
@mustafa6106 demiş ki; bunlar için okadar zahmete gerek yok reaktif güç kontrol rölesi kullanırsınız olur biter.
Bu röle ne işe yarar nasıl çalışır hiç bir fikrim yok.

@ali4592518 dediğiniz gibi sayaçta olabilir tam emin değilim. Bildiğim tek şey üzerinde RS232 bağantısı olduğu. Sayaçta yada Kombi de hangisinde var RS232 bilmiyorum.

@ysnclskn Her tür mikrodenetleyici yapmak mümkün demişsiniz.

Ben bişey merak ediyorum. RS232 bağlantısını yapsak RX den gelen veriyi bir kaydedici tutsak oradan da LCDOUT komutu ile direk LCD ye yazdırabilir miyiz. Bu çok mu basit bir yöntem olur. RS232 den gelen veriyi nasıl işleriz.

Forum istatistikleri

Konular
129,450
Kullanıcılar
452,008
Son üye
snejniybar

Yeni konular

Geri