Tesısısınızin gücünü vermemişsiniz ama, en kötü duruma göre bıle şu an, ceza sınırlarının çok altındasınız.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi günler arkadaşlar,

Şimdiye kadar konuşulan durumar ag ve og seviyedeki durumlar için verilmiş.
Acaba iletim seviyesinde Teiaş'ın uyguladığı bir limit var mıdır? Bildiğim kadarı ile yan hizmet uygulamaları(reaktif güç kontrolü, primer frekans kontrol vs.) var ancak bunlar biraz daha farklı bir uygulama. benim daha çok merak ettiğim husus örneğin bir üretim tesisinde 154 yada 380'den bağlı kendi iç sisteminde ki motor vb yüklerden dolayı şebekeden çektiği akımla birlikte oluşacak durumlar. Sonuç olarak kendisinde bir üretim yokken şebekeden beslenecek tesis. Buradada kurulu gücü üzerinden vb bir kısıtlama var mı? var ise nedir?

Bir detaylı açıklamada benden:

1. Tek fazla beslenen aboneler ile kurulu gücü 15kW altında olan aboneler için reaktif tüketim hesabı yapılmayacaktır.
2. Kurulu gücü 15 kW ve üzeri olan müşterilerden 3 fazla beslenenler için:
2.1. Endüktif reaktif (Ri) ve kapasitif reaktif (Rc) endeksi olmayan müşterilere aktif tüketimin %90’ı oranında reaktif tüketim fatura edilecektir.
2.2. Her iki reaktif endeksi olmasına rağmen her iki endeksin de 0 kvarh ölçmesi halinde yine aktif tüketimin %90’ı oranında reaktif tüketim fatura edilecektir.
2.3. Her iki reaktif endeksi de mevcut olan ve endekslerin ölçüm yapması halinde:
2.3.1. Kurulu gücü 15kW ve üzeri 50 kW altında olan müşteriler için sınır değer Ri için aktif tüketimin % 33’ü, Rc için aktif tüketimin %20’sidir. Bu müşterilerde:
· Her iki değerin sınır değeri aşması halinde Ri veya Rc değerlerinden en yüksek olanı faturalacak reaktif tüketim olarak kullanılacaktır.
· Sadece bir tanesinin sınır değeri aşması halinde sınır değeri aşan tüketim faturalacak reaktif tüketim olarak kullanılacaktır.
· Her iki tüketim de sınır değeri aşmaz ise reaktif tüketim fatura edilmeyecektir.
2.3.2. Kurulu gücü 50kW ve üzeri olan müşteriler için:
2.3.2.1. Kompanzasyon tesisi kurmamış olan müşterilere aktif tüketimin %90’ı oranında reaktif tüketim fatura edilecektir.
2.3.2.2. Kompanzasyon tesisi kurmuş olan müşteriler için sınır değer Ri için aktif tüketimin % 20’si, Rc için aktif tüketimin %15’idir. Bu müşterilerde:
· Her iki değerin sınır değeri aşması halinde Ri veya Rc değerlerinden en yüksek olanı faturalacak reaktif tüketim olarak kullanılacaktır.
· Sadece bir tanesinin sınır değeri aşması halinde sınır değeri aşan tüketim faturalacak reaktif tüketim olarak kullanılacaktır.
· Her iki tüketim de sınır değeri aşmaz ise reaktif tüketim fatura edilmeyecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…