kompanzasyon hesaplaması

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
hesaplamalar endekslere göre yapılır.
2 olsun 1 olsunla olmaz.

2 olsun 1 olsun la değil çıkan dğere A olsun demek istedim ve arkadasın verdiği değerlere göre hesapladım

verilen değerler
02.09.2010 aktif 930.025 reaktif 92,911 kapasitif 10,518
03,09,2010 aktif 932,530 reaktif 93,084 kapasitif 10,518

aktif=932-930= 2
reaktif=93-92=1 -- 1/2*100=0.5*100=50
kapasitif=10-10 -- 0/2*100=0*100=0

bencede mantıklısı o olması lazım hergün bakıyorum panoya giriyormu girmiyormu devreye diye...az kalsın beni kalpten götürecektin usta yapma böyle şakalar ne olur

ben bu şekilde hesaplama yapıyorum yanlış olduğunu düşünmüyorum

arkadaşın aldığı değerler çok kısa zaman için alınmış değerler.bu yüzden tüketimler çok yüksek değil.bu nedenle hesaplamaları yaparkende virgülden sonraki değerlerinde hiç olmazsa birinci basamaktakini de hesaba katmak lazım.
3 gün ,5 gün veya bir hafta sonraki değerleri almış olsa virgülden sonrasını hesaba katmamanız çok fazla bir şey değiştirmez.ancak buradaki süre kısa olduğundan mutlaka virgülden sonrasınıda hesaba katmanız gerekir.

bir haftalık değerleride yazacağım . ilk önce bir hafta olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…