Kompanzasyon Rölesi

durceylan

Paylaşımcı üye
Elektropan ve Federal

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sayın kibele epeyidir yazmıyor.Ben onun yerine yazayım.Alron reaktif güç kontrol rölesi değil,dinamik kompanzasyon sistemidir.Anneannelerinizin rölesi ile karşılaştırılamaz :)
Ben merlin gerin,entes ve kael kullandım.

ben bir süre entes kullandım gıcık kaptım uyuz oldum :D artık kullanmıyorum
sonra finasman sorunu olmayan işletmelerde ABB kullandım gerçekten mükemmel bir ürün olduğuna kanaat ettim.
daha sonra tense yi kullanmaya başladım tense hem ekonomik hem yüksek performansa sahip şahane bir tasarım.

şuan tense ve ABB den şaşmıyorum aslında daha fazla çeşit kullandım ama kayda değer ürünler olarak bunları belirttim.

ABB, Kael Varkombi ve Merlin Gerin ( Aslında Nokian röledir ben nokian olarak kullanıyorum :) )
Fakat en beğendiğim Varkombi. Türk standartlarına şebekelerine daha çok hitap ediyor.

sayın m-usta-fa;
alron ürünlerini (işletmemde ki 50kvar tip-3 alron panosunda; 50kvar dinamik yük ve onun 50kvar sürücüsü, birde onlar elektronik kontrol ünitesi-ecü diyorlar ama alron rölesi mevcut ) kullanan biri olarak ve daha önce sn. kibelenin örnek olarak anlattığı kompanzasyondan çok başı derde girip hiç bir röleyle çözüm bulamayan bir işletme olarak söylediklerinizi destekliyorum. alron sadece röle yapmıyor, her fazı bağımsız ve tam kompanzasyon için dinamik ve kademesiz kompanzasyon sistemi yapıyor.

Hangi role sorusuna, 'sebekenin niteliklerine gore'' demek daha dogru olur ...
Klasik bir sebekede normal bir kompansazyon icinen ekonomik ve uygun cozum ''Kael'' roledir diyorum...
Harmoniklerin, reaktorlerin vs. de onemli oldugu bir sistemde Merlin Gerin ( onculugunu de kendisi baslatmistir ...
Israrla ALRON roleden bahseden kibele arkadasimizin, en azindan anlasilmasi ve takip edilmesi gerektigini dusunuyorum...Ben kael in temsilcisi ile ilk tanistigimda,kendisini, elindeki mali israrla satmaya calisan seyyar pazarlamaci gibi hissetmistim ama ne dedigini anlamaya baslayinca uygulamaya koyuldum ve de basarili oldum....Saygilar

Kael ve Elektropan rölelerden şaşmam!!!

Israrla ALRON roleden bahseden kibele arkadasimizin, en azindan anlasilmasi ve takip edilmesi gerektigini dusunuyorum...Ben kael in temsilcisi ile ilk tanistigimda,kendisini, elindeki mali israrla satmaya calisan seyyar pazarlamaci gibi hissetmistim ama ne dedigini anlamaya baslayinca uygulamaya koyuldum ve de basarili oldum....Saygilar
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SN. hiçbirşey;
size sonuna kadar katılıyorum.sn. kibele işletmemde yaşanan sorunları birebir gözlemlemek için alron elektronik teknik grubuyla birlikte gelmişti. ilk etapta bende sizin gibi aynı hisse kapılmıştım ama sonra sistem çalışmaya başlayıp oranlar hızla düşünce anladım ki; sn. kibele dünyada böyle bir sistem henüz mevcut değilken türkiyede bu teknolojiyi bir türkün hayata geçirmesi ve çok başarılı olması karşısında son derece heyecanlanan ve mesleki tatmini yaşamak isteyen bir mühendis.

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,932
Son üye
ibo45

Yeni konular

Geri