Kondansatör Testi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar elimde pensampermetre var ve kapasite akımı ölçecem ancak şunu sormak istiyorum 3 fazlı üçgen bağlı kondansatörün akımını faz faz mı yoksa üç fazıda birliktemi ölçmeliyim? Kondansatörler panoda bağlı panoyu manuel moda alıp tüm kontakları çektirip ölçmek uygun mu?

Son düzenleme:
El pozisyonunda devreye alıp ölçebilirsiniz.Her fazı ayrı ayrı ölçmeniz gerekiyor.

Sn.asoos,fahri yetiş üstadım şuana dek size çok güzel yardımcı olmuş.Son sorunuzu gözden kaçırmış herhalde.Dengesiz monofaze yüklerle ilgili sorunu çözmenin en güzel yolu 3 akım trafolu bir röle kullanarak uygun sayıda monofaze kademe oluşturmaktır.

arkadaşlar kondansatörlerin akımlarını ölçtüm fakat etikette akım değerleri yok. Bi tablo halinde elinizde var mı? Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler

ağalar benim bi sorum var bu kompanzisasyon kondan satörlerin üzerinde 40 KVR YAzıyor budemek oluyor açıklarmısınız acil öğrenmem gerekiyor cevablarınız için teşekkürler....................................................................................................................................................................................HER ŞEYİ BİLDİĞİNİ SANANIN HİÇ KİMSEYE SAYGISI YOKTUR ...................HAYATTA BİRŞEY BİLİYORUM ODA BİRŞEY BİLMEDİĞİMDİR...........

paratikte kulanılan benim bildiğim ;
kondandsatör değeri(kVA)x1,5= ....... A (yaklaşık olarak)ile kondansatörün sağlamlık kontrolünü yapabilirsin

50kVA için: 50x1,5= 75 A gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…