İstedİĞİn program aŞagida
i0.0 start
i0.1 stop
q0.0 motor

title=program comments
network 1 // network title
// network comment
ld i0.0
lps
ldn t37
o m0.0
ald
= q0.0
lpp
an m0.0
ton t37, 100
network 2
ld i0.1
lps
an t38
= m0.0
lpp
ton t38, 50

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar hepinize yardımlarınız için teşekkürler. Sınav pazt günüydü. PLC sınavını geçtim 71 aldım.
Saygılar

Sadece sınavı geçtin hayatta bu gibi bir çok sınavla karşılacan mesleğinle ilgili, hazır mısın?

Sevgili arkadaşlar, Sistemde 1adet start butonu 1 adet stop butonu bulunacak. Starta basıldığında 10 saniye çalışıp motor duracak .Stop butonuna herhangi bir zamanda (motor çalışırken veya dururken) motor ne olursa olsun 5 sn çalışıp sonra duracaktır. Arkadaşlar bu final sorumuzdu. Yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim. Çok acil. Teşekkürler...

sn. arkadaşlar soru üzerinde değişiklik yaptım. Valla yardımcı olursanız çok sevinicem...
benim anladığım starta basınca 10 saniye çalışıp duruyor. stopa basınca 5 saniye çalışıp duruyor. o zaman bunlar gerçekten start ve stop butonları mı :) bu hoca ne kullanıyor bilmiyorum ama bence adamda dert yok tasa yok, kafa her daim kıyak anlaşılan :))
biri bana şunu açıklasın o halde start ve stopa aynı anda basarsam motor 15 saniye çalışıp durur mu :)

Forum istatistikleri

Konular
128,974
Kullanıcılar
451,172
Son üye
receperdo1
Geri