Lazer Alarm Devresi

irfancan

Üye
Elektronik bilgisi olanların rahatlıkla yapabileceği çok basit ve ekonomik alarm devresi. Bahçenizin etrafına her köşeye bir adet olmak üzere oyuncak laser ışık ve bu ışıkların tetikleyeceği bir alarm. İnsan geçişi ile ışığın kesilmesi ve alarmın tetiklenmesi. Hayvan geçişi ile tetiklenmemesi için yükseklik ayarlanabilir. Daha güvenli olması için 2-3 sıra laser konabilir.

Cevap bekleyerek konu açmadım. Eğer açık değil diye düşünülüyorsa, elektronik bilgisi olan herkesin anladığını zannediyorum. Bunun için tek bir devre de gerekmiyor. Niyetim sadece fikir vermekti. Bazı konular ilgi/ihtiyaç alanlarıyla da alakalıdır. Mesela çiftçiler bahçeye domuz, ayı gibi bir hayvan girmesin diye nöbet tutarlar. İster hırsız, ister zararlı hayvan için kullanılabilir, pratiği yapılmış bir çalışmadır. Saygılar.

bildigim kadarıyla vonaelektronigin böyle bir sistemi var infrared ledlerle yapılmis birbirine yakın iki ledin kesimiyle alarma gecen 20cm aralıklı 12ısına kadar büyüyebilen bir sistem

Selam elinde devre şeması var mı? Yaıynlardsan sevinirim

Benim elektronik bilgim çok az şema olmadan yapamıyorum hani şema? Nerede?

çok basit bir elektronik bilgisi olan bu projeyi gerçeğe dökebilir basit bir sistem ben yapmıştım abimle :D lazer kesintisi olduğu zaman bizde son ses müzik çalar çalmaya başlıyordu

Forum istatistikleri

Konular
129,026
Kullanıcılar
451,274
Son üye
serdar1313

Yeni konular

Geri